5 zaskakujących sposobów na ugotowanie jajek, których się nie spodziewałaś!

Kuchnia Data publikacji: 22 listopada 2017

Gotowanie jajek w ekspresie do kawy? Obieranie ich poprzez naciśnięcie i to wszystko? Oto 5 zaskakujących sposobów na to jak jajka ugotować oraz obrać nie tracąc na to wiele czasu :)

Jajka z eksresu

Masz przelewowy ekspres? Włóż do niego jajka, zalej wrzątkiem i zostaw na 10 minut. Potem wystarczy je nacisnąć by szybko obrać je ze skorupki i jajka na twardo gotowe. Takie śniadanie możesz przygotować sobie np. w biurze :)

Jajka sadzone z mikrofalówki

Jeśli nie masz czystej patelni, a chcesz szybko zrobić sobie jajko sadzone możesz wykorzystać do tego kuchenkę mikrofalową. Wystarczy najpierw przez 2 minuty nagrzać sam talerz. Następnie posmaruj go delikatnie masłem, wybij na niego jajko i włóż jeszcze na 5 sekund do mikrofalówki.

Omlet w woreczku

Weź woreczek strunowy i wbij do niego jajko. Dodaj również parę ulubionych dodatków i woreczek wrzuć do wrzątku. Po 15 sekundach omlet będzie gotowy, a woreczek możesz wyrzucić. Szybkie śniadanie bez brudzenia.

Jajko w koszulce dla opornych

Nigdy nie wychodzą Ci jajka w koszulce i nie chcesz się z tym męczyć? Wykorzystaj ten genialny sposób. Weź miseczkę i wyłóż ją folią spożywczą. Wbij jedno jajko, brzegi folii zwiń i zawiąż szczelnie. Jajko wrzuć do wrzątku na 6 minut.

Oddzielanie białka od żółtka

Świetny sposób na oddzielenie białka od żółtka. Weź dwie miseczki, do jednej wbij jajko. Następnie wykorzystując pustą butelkę wypchnij z niej powietrze ściskając ją. Następnie przyłóż ją do żółtka i zwolnij uścisk. Podczas zasysania powietrza razem z nim do butelki wejdzie samo żółtko, które następnie wystarczy wypchnąć na drugą miseczkę.

Wszystkie te pomysły oraz dokładny sposób ich wykonania zobaczysz na wideo poniżej. Warto obejrzeć bo wtedy dopiero doceniamy ich pomysłowość :)

Podobne artykuły