Materace Głogów – jak dobrać materac dla osób z nadwagą?

Porady Data publikacji: 24 maja 2021
Materace Głogów - jak dobrać materac dla osób z nadwagą?

Właściwy materac do spania ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Komfortowy sen, który zapewni tylko odpowiednio dobrany materac, pozwala naszemu organizmowi nabrać sił na kolejny dzień, także się zrelaksować. Ponadto nasz kręgosłup oraz mięśnie w pełni się zregenerują. Jak więc dobrać odpowiedni produkt w Głogowie? Czy osoby z nadwagą mogą spać na tym samym materacu co osoby o nieco niższej wadze?

Kategorie twardości materacy w Głogowie

Szwedzka firma Hilding, która powstała w 1939 roku i jest uznawana za jednego z najlepszym producentów materacy, stosuje skalę twardości swoich produktów oznaczoną literą H-, od angielskiego hardness. Skala ta ma pomóc klientom w dobraniu materaca właściwego ze względu na wagę użytkownika. Dlatego materace marki Hilding dzielimy na:

  • miękkie (H1) – dla osób ważących 60 kg,
  • średnio twarde (H2) – dla osób, których waga mieści się w granicach 60-80 kg,
  • twarde (H3) – dla osób o wadze od 80 do 100 kg,
  • bardzo twarde (H4) – dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Jak widzimy powyżej, nasza waga ma kluczowe znaczenie w wyborze odpowiedniego produktu. Dlatego osoby z nadwagą powinny wybrać inny materac niż te ważące zdecydowanie mniej. Dla par, u których różnica wzrostu i wagi jest dość spora, poleca się zakup dwóch osobnych materacy do spania.

Kategorie twardości materacy w Głogowie

Materac idealny dla osoby z nadwagą

Osoby cierpiące na nadwagę powinny więc wybierać materace z kategorii H3 i H4. Idealnie sprawdzi się materac kieszeniowy 90×200 Hilding Fandango. Jego wkład zapewnia doskonałą elastyczność punktową, a kręgosłup osób, które ważą ponad 100 kg, zyskuje na nim idealne wsparcie. Jednak nie tylko sprężyny kieszeniowe tworzą wkład modelu Fandango. Swoją twardość zawdzięcza on dwóm dodatkowym warstwom – kokosowej i filcowej. Ponadto materac ten przeszedł liczne testy i uzyskał w ten sposób status wyrobu medycznego.

Kolejnym produktem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając w Głogowie materac dla osoby z nadwagą, jest model Hilding Pasodoble. Ten produkt także ma w swoim wkładzie kieszeniowe sprężyny oraz matę kokosową. Dodatkowo do jego produkcji wykorzystano naturalne włókna agawy, które stabilizują jego twardość. Dlatego Hilding Pasodoble zapewnia dokładne wsparcie każdej partii ciała użytkownika.

Jeśli nie lubimy lub po prostu nie chcemy materaca sprężynowego, to możemy postawić na piankowy model Hilding Melody. Jego wkład to profilowany blat lateksowy o 7 strefach twardości. Posiada on otwory, dzięki którym materac jest odpowiednio wentylowany, a jego użytkownik mniej poci się podczas snu. Hilding Melody zapewnia optymalną elastyczność nawet osobom ważącym ponad 140 kg, a ponadto jest wytrzymały, trwały i odporny na odkształcenia.

Jeden materac dla pary o dużej różnicy wagowej

Może zdarzyć się tak, że nasz partner lub partnerka waży zdecydowanie mniej niż my. Nie chcemy jednak kupować do naszej sypialni ani dwóch osobnych materacy, ani tym bardziej dwóch osobnych łóżek. W takim wypadku mamy jedno wyjście, a jest nim materac szwedzkiej marki Hilding model Electro. To najnowocześniejsze rozwiązanie, gdyż jest to produkt hybrydowy. Łączy on w sobie sprężyny Multipocket z hybrydową pianką Fusion, która jest zadziwiająco wytrzymała i odporna na nacisk. Dodatkowo wykorzystano w nim naturalne włókna agawy, czyli Sizal oraz wysokoelastyczną piankę. Wszystko to dopełnia antyalergiczny i pochłaniający wilgoć pokrowiec Tencel.

Jeśli wasza waga znaczenie się od siebie różni, to postawcie na Hilding Electro. Nie znajdziecie w Głogowie lepszego modelu.

Podobne artykuły