5 trików, które musisz wypróbować w swojej kuchni!

Porady Data publikacji: 11 listopada 2018 / Aktualizacja: 2022-12-30

1. Przechowywanie bananów

Chcesz aby banany były dłużej świeże i szybko nie zbrązowiały? Zwiń końcówki folią aluminiową. Dzięki temu banany będą dłużej świeże :)

2. Jajko gotowane na twardo

Na pewno zauważyliście, że na dole jajka znajduje się torebka z powietrzem. Gdy ugotujemy jajko i obierzemy je ze skorupki, białko w tym miejscu jest wklęśnięte. To bardzo dobry sygnalizator tego czy jajko było stare. Im jajko jest starsze tym więcej gazu w tym woreczku się zbiera i tym większe wklęśnięcie po ugotowaniu się tworzy.

3. Pomidory bez smaku?

Nigdy nie trzymaj pomidorów w lodówce. Zabija to proces dojrzenia i jednocześnie ich smak. Co ważniejsze nie da się odwrócić tego procesu przez ponowne umieszczenie pomidorów w temperaturze pokojowe.

4. Jak kroić pomidory w plasterki?

Jedynym słusznym sposobem krojenia pomidorów jest krojenie ich w poprzek. Dzięki temu każdy plasterek wygląda ładnie, ale co ważniejsze, miąższ nie wypływa z niego.

5. Krojenie świeżego chleba

Dużo łatwiej jest pokroić świeży chleb jeśli odwrócisz bochenek do góry nogami. Wtedy twardsza strona będzie u góry i dużo łatwiej będzie Ci odkroić kromkę chleba bez zgniecenia jej.

Podobne artykuły