Jak usunąć klej Super Glue i Kropelka ze skóry?

Porady Data publikacji: 04 marca 2018 / Aktualizacja: 2024-04-29

Super Glue czy Kropelka to mocne kleje. Dzięki temu spełniają swoje zadanie, szybko wysychają i sklejają powierzchnie. Niesie to jednak za sobą jeden minus. Bardzo łatwo możemy skleić sobie palce albo poplamić dłonie. Usunięcie już wyschniętego kleju ze skóry jest trudne. Dzisiaj jednak podpowiemy Wam jak to zrobić w sprytny sposób.

Aceton

Aceton jest bardzo dobrym środkiem, który rozpuszcza klej i pomaga go usunąć ze skóry. W zasadzie wystarczy kupić zmywacz do paznokci z acetonem, który dostaniecie w drogerii. Następnie nasącz nim wacik i zmyj klej z dłoni. Jeśli skleisz sobie palce, zanurz je w zmywaczu i powoli staraj się je rozdzielić, tak by nie uszkodzić skóry.

Pamiętaj o tym, by po użyciu takiego sposobu nałożyć na dłonie krem nawilżający. Aceton mocno wysusza skórę. Dlatego warto po zabiegu o nią zadbać.

Sól i ciepła woda

Jeśli nie masz zmywacza z acetonem pod ręką, to na pewno masz w kuchni sól. Wlej do miseczki ciepłej wody, ale nie gorącej, aby się nie poparzyć. Dodaj do niej soli i namocz palec przez 10 minut. Po tym czasie spróbuj usunąć klej. Sposób będzie mniej skuteczny, ale również zadziała. Potrzeba tylko więcej czasu. Również może pomóc nam rozdzielić sklejone palce.

Mydło i ciepła woda

Gdy masz wrażliwą skórę zamiast acetonu lub soli użyj mydła. Postępuj dokładnie tak samo jak w przypadki kuracji z solą. Tylko zamiast jej do wody dodaj mydła.

Dowolny alkohol

Oprócz zmywacza z acetonem jest to drugi pod względem skuteczności sposób. Użyj dowolnego alkoholu, jaki masz w domu, im mocniejszy, tym lepiej np. czysta wódka lub spirytus.

  1. Najpierw skórę przetrzyj ciepłą wodą
  2. Następnie zamocz wacik w alkoholu i przyłóż do skóry na minutę
  3. Przetrzyj wacikiem to miejsce
  4. Jeśli klej nie zejdzie ponownie powtórz czynność
  5. Alkohol wysusza skórę więc po wszystkim użyj kremu nawilżającego

Podobne artykuły