5 sposobów na ogrzanie się w domu bez włączania ogrzewania

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-01

Zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i zobacz jak dogrzewać się bez włączania ogrzewania. Nie sprawdzi się to podczas srogiej zimy, ale teraz w takim jak ten okresie przejściowym, jak najbardziej te rady pomogą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu.

1. Wpuść do domu słońce

Słońce ogrzewa pomieszczenie, dlatego rano gdy wstaniesz odsłon wszystkie zasłony i pozwól mu działać i dogrzewać za darmo wnętrze Twojego domu.

2. Jedz ciepłe posiłki i pij ciepłe napoje

To prosta sztuczka. Jeśli jest Ci zimno, rozgrzej się od środka. Zrób sobie kubek ciepłej herbaty albo zjedz ciepła zupę, która rozgrzeje Cię od wewnątrz. Skorzystaj też z rozgrzewających przypraw jak imbir czy cynamon.

3. Więcej gotuj w domu

Gotowanie wytwarza ciepło, które rozchodzi się po domu. Zacznij więc więcej gotować i piec. Dzięki temu ogrzejesz mieszkanie, siebie również przez ciepłe jedzenie, a do tego zaoszczędzisz na kupowaniu gotowego jedzenia.

4. Zapraszaj znajomych

Każdy z nas to mały grzejniczek, który ma przynajmniej 36 stopni. Kilka osób w małym pomieszczeniu naprawdę potrafi je dobrze rozgrzać. Dlatego skupiaj czas rodzinny w jednym miejscu, a najlepiej zapraszaj jak najczęściej do tego znajomych. Skorzystaj z ciepła, które każdy z nas wydziela.

5. Kup dywany

Dywan działa jak izolacja i pomaga utrzymać więcej ciepła w pomieszczeniu, a do tego sprawia, że cieplej jest nam w stopy co zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas chłodów.

Podobne artykuły