5 sposobów na ogrzanie się w domu bez włączania ogrzewania

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-01

Zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i zobacz jak dogrzewać się bez włączania ogrzewania. Nie sprawdzi się to podczas srogiej zimy, ale teraz w takim jak ten okresie przejściowym, jak najbardziej te rady pomogą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu.

1. Wpuść do domu słońce

Zaobserwuj nas na Facebooku

Słońce ogrzewa pomieszczenie, dlatego rano gdy wstaniesz odsłon wszystkie zasłony i pozwól mu działać i dogrzewać za darmo wnętrze Twojego domu.

2. Jedz ciepłe posiłki i pij ciepłe napoje

To prosta sztuczka. Jeśli jest Ci zimno, rozgrzej się od środka. Zrób sobie kubek ciepłej herbaty albo zjedz ciepła zupę, która rozgrzeje Cię od wewnątrz. Skorzystaj też z rozgrzewających przypraw jak imbir czy cynamon.

3. Więcej gotuj w domu

Gotowanie wytwarza ciepło, które rozchodzi się po domu. Zacznij więc więcej gotować i piec. Dzięki temu ogrzejesz mieszkanie, siebie również przez ciepłe jedzenie, a do tego zaoszczędzisz na kupowaniu gotowego jedzenia.

4. Zapraszaj znajomych

Każdy z nas to mały grzejniczek, który ma przynajmniej 36 stopni. Kilka osób w małym pomieszczeniu naprawdę potrafi je dobrze rozgrzać. Dlatego skupiaj czas rodzinny w jednym miejscu, a najlepiej zapraszaj jak najczęściej do tego znajomych. Skorzystaj z ciepła, które każdy z nas wydziela.

5. Kup dywany

Dywan działa jak izolacja i pomaga utrzymać więcej ciepła w pomieszczeniu, a do tego sprawia, że cieplej jest nam w stopy co zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas chłodów.

Podobne artykuły