5 pomysłów na piękny taras

Ogród Data publikacji: 16 czerwca 2024

Na dworze mamy już iście letnią pogodę. To sprawia, że dużo chętniej spędzamy czas na zewnątrz. Taras jest miejscem odpoczynku, w którym możemy zaczerpnąć świeżego powietrza w otoczeniu natury. Aby czas na tarasie spędzało się miło, musi on być również dobrze urządzony. Dzisiaj przedstawimy Wam pięć inspiracji na piękne tarasy.

1. Przeszklenia balkonu lub tarasu

Mają one zarówno wady, jak i zalety. Przeszklenia na tarasie sprawiają, że chronieni jesteśmy przed wiatrem i innymi warunkami atmosferycznymi. Niestety jednocześnie sprawiają, że wnętrze takiego oszklenia dużo bardziej się nagrzewa. Nie musimy jednak w taki sposób zakrywać całości, a dzięki temu pozostawiamy przewiew.

Oszklenie trzeba jednak przyznać, że wygląda niesamowicie. A możliwość Dodatkowego zamontowania rolety sprawia, że możemy zyskać trochę prywatności, gdy tego chcemy.

2. Rośliny na tarasie

Chcesz poczuć się na tarasie lepiej? Zadba o to, aby znajdowało się na nim sporo roślin. Zielony kolor uspokaja i pozwala odpocząć oczom. To właśnie obecność kwiatów i innych roślin sprawia, że na tarasie czujemy się tak dobrze.

3. Strefa gastronomiczna na tarasie

Na tarasie spędzamy również czas podczas imprez rodzinnych oraz spotkań z przyjaciółmi. Wtedy nieodłącznym elementem takich spotkań jest jedzenie. Skoro mamy piękną pogodę, to warto również przekąski przygotować na dworze. Dlatego mała strefa gastronomiczna z grillem i dostępem do wody zawsze się przyda. Dzięki temu możemy przygotowywać potrawy i mieć cały czas kontakt z gośćmi. Nie musimy znikać na 40 minut w kuchni w samotności.

4. Wygodne meble

Na tarasie warto zadbać o wygodne meble, na których będziemy mogli spędzić czas. Zawczasu warto wybrać komplet, który pomieści więcej osób niż sami domownicy. Dzięki temu, gdy odwiedzą nas goście, bez trudu będziemy mogli się wraz z nimi usadowić.

5. Wiszący fotel na tarasie

Jeśli nigdy z takiego nie korzystaliście, to spróbujcie, a zakochacie się w nim. W niczym nie leży się tak przyjemnie i nie czyta książki, jak wiszący fotel na tarasie.

Podobne artykuły