5 pokarmów, które zmniejszają apetyt. Stosuj je gdy jesteś na diecie!

Zdrowie Data publikacji: 25 listopada 2018

Produkty ograniczające apetyt

Próbujesz schudnąć, ale ciągle masz wilczy apetyt i ciągnie Cię do jedzenia? Zacznij spożywać produkty, które apetyt hamują. Dzięki nim zaczniesz chudnąć bo ograniczysz ilość spożywanych kalorii.

Kawa

Kofeina pomaga spalać kalorie i rozkładać tłuszcz. Do tego jeszcze kontroluje Twój apetyt. Wypij kawę gdy czujesz się głodna, albo na pół godziny przed posiłkiem, aby po prostu zjeść mniej. Pamiętaj jednak o tym, że z kawą nie można też przesadzać i nie pij jej przed każdym posiłkiem, który jesz w ciągu dnia.

Olej kokosowy

Olej kokosowy zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nasz organizm wchłania w inny sposób. To sprawia, że pozytywnie wpływają one na nasz metabolizm i pozwalają spalić więcej kalorii. Oprócz tego badania pokazują, że osoby, które spożywają olej kokosowy jedzą średnio 256 kcal mniej od innych.

Szpinak

Jedzenie szpinaku zwiększa poziom hormonu leptyny. Reguluje on uczucie głodu. Dzięki temu jedzenie 100g szpinaku dziennie pozwala zmniejszyć apetyt. Zacznij więc go stosować jak najszybciej! :)

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera dwa składniki: kofeinę i katechinę. To one pomagają nam schudnąć. Pierwszy odpowiada za przemianę materii, a drugi za hamowanie apetytu. Dlatego warto włączyć zieloną herbatę do swojej diety.

Soczewica

Soczewica zawiera kwas foliowy, żelazo, potas, tiaminy i mangan jest więc bardzo zdrowy. Znajdziemy w niej również błonnik i białko, które hamują uczucie głodu. Dlatego jeśli szukasz czegoś sycącego do posiłku, to warto zrobić sobie soczewicę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły