5 oznak, że organizm Twojego dziecka jest przepełniony toksynami

Parenting Data publikacji: 2017-01-01

Twoje dziecko tak jak ty każdego dnia wchłania te same toksyny pochodzące z powietrza i pokarmów, które zjada. Gdy jest ich zbyt dużo organizm jest przemęczony próbami ich wydalenia i trzeba mu pomóc. Skąd wiemy, że trzeba to zrobić? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka oznak.

Zmęczenie

Gdy w jelitach dziecka gromadzi się niestrawione jedzenie do jego organizmu przenikają toksyny, z którymi on musi walczyć. Większe obciążenie organizmu powoduje natomiast zmęczenie. Jeśli dziecko zaczyna coraz częściej odpoczywać, mówić, że jest zmęczone i zasypiać w ciągu dnia to może być oznaka, że potrzebuje detoksykacji. Warto też do jego diety wprowadzić więcej błonnika, który ułatwia wydalanie i poprawia pracę jelit. Znajdziemy go choćby w płatkach owsianych, ale nie tylko.

Problemy z zasypianiem

Toksyny zalegające w organizmie uniemożliwiają przejście w głęboką fazę snu. To też pośrednio łączy się z pierwszą oznaką bo właśnie podczas głębokiej fazy snu organizm wypoczywa i mamy energię na następny dzień. Objawia się to jednak również problemami z zasypianiem. Więc zwróć uwagę również na te dwa problemy, które mogą się pojawić.

Przybieranie na wadze

Zbyt duża ilość toksyn spowalnia przemianę materii. To samo dzieje się z Twoim ciałem. Wtedy po prostu zaczynamy tyć bo spalamy mniejszą ilość kalorii. Jeśli nie towarzyszy temu zmiana diety, ani zmniejszenie aktywności fizycznej to może to być wina właśnie zalegających w organizmie toksyn, które należy usunąć.

Wahania nastroju

Toksyny zaburzają również naszą gospodarkę hormonalną, a złe samopoczucie i zmęczenie przekładają się na dużo częstsze wahania nastrojów, złość, chwile depresji i niechęci. To samo możemy zobaczyć u dorosłych jak i dzieci. Powinna to być dla nas oznaka, że czas na kurację oczyszczającą organizm z toksyn.

Nieprzyjemny zapach wydalany przez ciało

Jeśli nagle ciało zaczyna wydzielać nieprzyjemny dla nosa zapach to z pewnością jest to wina toksyn. Nieprzyjemny zapach skóry nie musi być związany z higieną. Ciało go wytwarza w czasie chorób i właśnie warki z toksynami zgromadzonymi w ciele. Nieświeży oddech czy nieprzyjemny zapach skóry występuje często przy problemach z jelitami czy trawieniem.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Przede wszystkim warto zadbać o to by w naszej diecie na co dzień pojawiło się więcej takich produktów jak jabłka, awokado, brokuły, kapusta, koperek czy zielona herbata. Są to naturalni sprzymierzeńcy, którzy ułatwią nam oczyszczanie organizmu z toksyn. Jednak to powinna być profilaktyka, co jednak zrobić aby doraźnie oczyścić organizm? Można wykorzystać prostą naturalną kurację.  Przygotuj kilka składników:

  • pięć torebek zielonej herbaty
  • cytryna lub inny owoc cytrusowy
  • pęczek świeżej mięty
  • 1l wody

fot. shareably.net

Wodę zagotuj i zaparz zieloną herbatę. Wyjmij torebki po trzech minutach i napar przelej do dzbanka. Dodaj cytrusy pokrojone na mniejsze kawałki oraz miętę. Pij szklankę tego napoju podczas dnia i przechowuj go w lodówce.

Podobne artykuły