10 trików, które może wykorzystać każdy młody rodzic!

Parenting Data publikacji: 25 kwietnia 2019

Bycie rodzicem nie należy do najłatwiejszych zadań. Codziennie zmagamy się z nowymi problemami. Uczymy się naszych dzieci i siebie samych. Stajemy przed wyzwaniami, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Dlatego warto jest skorzystać z rad innych rodziców, którzy mogą nam pomóc w wychowaniu dziecka. Oto 10 prostych trików, które choć trochę mogą ułatwić Ci rodzicielstwo :)

1. Spray na potwory

Dzieci boją się potworów. Bombardowane bajkami z czasem zaczynają wymyślać pewne rzeczy i ich pokój zaczyna wydawać się im straszny. Gdy dziecko nie chce zasypiać w swoim pokoju bo boi się potworów przygotujcie spray na potwory. Możecie stworzyć tajemniczy rytuał, wymieszać z wodą różne magiczne składniki. Przelać do butelki z atomizerem i spryskać pokój przed snem. Nie tylko uciekną z niego wszelkie potwory, ale i zapach pozostanie miły :) Mogą to być olejki, które uspokajają i ułatwiają zasypianie np. lawendowy.

Monster Spray 001

2. Osłona na drzwi

Kawałek makaronu do pływania możesz wykorzystać jako blokadę do drzwi. Umieść ją poza zasięgiem rąk dziecka, a dzięki niej nie przytnie sobie palców podczas zamykania drzwi.

3. Sposób na lekarstwa

Jeśli dziecko nie chce brać lekarstw jednym ze sposobów może być podanie ich z czymś co dziecko lubi. Oto przykład jednej z mam, która w lekarstwie zanurza lizaka i w ten sposób dziecko jest w stanie wziąć całe lekarstwo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Billy the Goat (@billygoatbabygear)

4. Oznaczenie butów

Jeśli dziecko chodząc do przedszkola ma problem z rozpoznaniem, który but jest prawy, a który lewy możesz mu pomóc w nauce. Wystarczy, że narysujesz w środku coś śmiesznego, ale postać musi pasować do siebie tylko wtedy gdy buty są ułożone prawidłowo.

5. Piaskownica z namiotu

Ciekawy pomysł na piaskownicę. Wykorzystany został do tego mały namiot, który można kupić za mniej niż 50 zł. Dzięki temu dziecko ma piaskownicę, a oprócz tego jest ona zacieniona, dlatego nie musimy martwić się o to, że spędzi zbyt dużo czasu na słońcu. Na noc możemy zamknąć namiot i mamy pewność, że w piaskownicy nie będą grasować jakieś zwierzęta np. kot sąsiadów, który mógłby zrobić tam niespodziankę.

6. Gra w trzymanie rączki na kółku

Mama wpadła na pomysł jak zabezpieczyć dzieci na parkingu gdy stoją koło samochodu. Gdy wysiadasz z auta z dziećmi lub wsiadasz do środka często masz coś do zabrania lub spakowania. Wtedy na chwilę musisz odwrócić wzrok od dzieci. Nigdy nie wiadomo co może się stać. Dlatego upominasz je by nie ruszały się z miejsca. Niestety nie zawsze dziecko ma ochotę zrobić to, czego od niego oczekujemy. Potrzebuje wtedy zachęty. Fajny sposób wymyśliła ta mama i wykorzystała wlew paliwa jako zabawę. Dzieci gdy stoją obok auta muszą trzymać ręce w okręgu, który wlew paliwa wyznacza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez kristen bell (@kristenanniebell)

7. Dziecko bezpieczne w ogrodzie

Jak ochronić dziecko w ogrodzie przed komarami, osami czy innymi owadami? Oto fajny pomysł, na który wpadła pewna mama. Dziecko jest bezpieczne, a oprócz tego ma stały dopływ świeżego powietrza. Może pobawić się w ogrodzie, a ty spokojnie wypełnić swoje obowiązki np. pieląc rabatkę.

8. Trampolina

Masz trampolinę, która nie posiada specjalnego zabezpieczenia na sprężynach? Wykorzystaj do tego celu makaron basenowy :)

9. Zdrowe przekąski

Chcesz przemycić dziecku zdrowe przekąski w formie cukierków? Owiń w papierki winogrona. Trik ten nie przejdzie u starszych dzieci, ale młodsze mogą się nabrać :)

10. Zabawa w wannie

Koszyk na pranie mama wykorzystała sprytnie by dziecko mogło bawić się w wannie bezpiecznie. Nie wywróci się i nie zanurzy pod wodą. Oprócz tego zabawki nie będą mu uciekały :)

Podobne artykuły