5 domowych sposobów na pozbycie się zmarszczek

Uroda Data publikacji: 10 grudnia 2015 / Aktualizacja: 2022-03-27

Lata mijają, zmarszczki powstają. Nie unikniemy ich, ale możemy przedłużyć młodość naszej skóry. W tym artykule przedstawimy Wam 5 domowych sposobów na pozbycie się zmarszczek.

1. Oliwka z oliwek

To jeden z naturalnych produktów, który idealnie się sprawdza podczas walki ze zmarszczkami. Raz dziennie wystarczy wsmarować trochę oliwy w skórę twarzy. Oliwa świetnie ją ujędrni, a zmarszczki po pewnym czasie będą mniej widoczne.

2. Jajka na zmarszczki

Białka jajek są bogatym źródłem minerałów – potasu i magnezu przede wszystkim. One za to świetnie sprawdzają się w obudowywaniu skóry i likwidacji zmarszczek. Możesz z nich przygotować maseczkę i stosować raz czy dwa razy w tygodniu.  Wystarczy dobrze ubić jedno białko i nałożyć na twarz. Jeśli lubisz – dodaj olejku eterycznego.

3. Banany na zmarszczki

Banany to źródło witamin C, E i B. Dzięki temu nakładanie maseczki z banana na skórę sprzyja odbudowywaniu się łączeń kolagenowych odpowiedzialność za sprężystość skóry. Ich zły stan powoduje powstawanie zmarszczek.

4. Aloes i zmarszczki

Aloes to roślina, która nie jest wymagająca. Każda z nas może ją hodować w domu i mieć zawsze pod ręką. Pomaga łagodzić stany zapalne, ale również odbudowuje i łagodzi skórę.

5. Maseczka z ogórka i jogurtu

Świetnie nawilża skórę twarzy i poprawia stan łączeń kolagenowych więc nadaje jej sprężystości. Aby przygotować taką maseczkę wystarczy zmiksować oba składniki ze sobą i stosować dwa razy w tygodniu.

Podobne artykuły