5 często ignorowanych objawów zawału – MUSISZ JE ZNAĆ!

Zdrowie Data publikacji: 14 lipca 2018

Według mfind.pl zawał dotyka nawet 20,30 -latków. Dlatego ważne jest by każdy niezależnie od wieku potrafił go rozpoznać. Tym bardziej, że może to przytrafić się komuś bliskiemu. Niewydolność serca dotyczy nawet 700 000 Polaków. Choroby serca odpowiadają za 45% zgonów w Polsce co daje nam ok. 180 tysięcy osób. Standardowe objawy zawału to ból w klatce piersiowej, nudności, pot, ból brzucha, duszność, utrata przytomności.

Chcielibyśmy dzisiaj powiedzieć o pięciu objawach zawału, które są bardzo często ignorowane. Przeczytaj o nich i zapamiętaj, ta wiedza może przydać się w każdym momencie Twojego życia. Ryzyko zwału wzrasta wraz z wiekiem. Gdy zauważysz ten objawów natychmiast zgłoś się na SOR. Każda minuta może uratować Ci życie.

  1. Ból promieniujący do ramienia i żuchwy – bywa tępy i rozrywający. Jego przyczyną nie jest żadne mechaniczne uszkodzenie.
  2. Duszność i kaszel, które często myli się z przeziębieniem. Można usłyszeć świst w klatce piersiowej. Jeśli o tego zauważysz krew, od razu zgłoś się po pomoc.
  3. Utrata przytomności – chwilowe omdlenie może być sygnałem zawału.
  4. Nerwica i depresja – gdy nadejdzie nagłe uczucie nerwicy, może to sygnalizować zawał. Pojawia się też często uczucie paniki.
  5. Sinienie skóry – osoby z zwałem często sinieją lub bledną.

Źródło artykułu: https://video.wp.pl/i,7-najczesciej-ignorowanych-objawow-zawalu,mid,2023284,cid,5050,klip.html?ticaid=11ba42

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły