5 błędów, które popełniamy podczas prania

Porady Data publikacji: 31 marca 2018

Pranie to jedna z tych czynności, które wykonujemy nie zastanawiając się bardziej nad nią. Jednak okazuje się, że i tutaj bardzo łatwo jest popełnić błąd. Dzisiaj przestawimy Wam 5 z nich, które pojawiają się dość często.

1. Zbyt wysoka temperatura

Za wysoka temperatura niszczy nasze tkaniny i spiera kolor. Dlatego większość ubrań powinno się prać w temperaturze 40-50 stopni Celsjusza. Na metkach znajdują się informacje o temperaturze w jakiej należy prać tkaninę. Oprócz segregowania jej na kolory powinniśmy również robić to pod względem temperatury.

2. Pranie zbyt brudnych ubrań

Może to brzmieć absurdalnie, ale bardzo brudne ubrania należy wstępnie przeprać ręcznie by pozbyć się np. piasku. Wrzucanie ich od razu do pralki może z czasem spowodować jej awarię.

3. Pranie ręczników z płynem do płukania

Czy wiesz, że płynu do płukania nie powinno stosować się podczas prania ręczników? Zmniejsza on chłonność materiału, a w przypadku ręczników taki efekt jest niewskazany.

4. Pranie biustonoszy i kostiumów kąpielowych w pralce

Kostiumy kąpielowe jak i wiele innych sportowych ubrań wykonane są ze spandeksu lub elastanu. Tych materiałów nie należy prać w pralce, jedynie ręcznie w chłodnej wodzie. Ręcznie należy również prać biustonosze, które też wtedy mniej się nisczą.

5. Zapinanie guzików

Wiemy, że zamki należy zapiąć dlatego też często zapinamy guziki. Tej drugiej rzeczy jednak nie należy robić. Zapinanie guzików przy koszulach lub innych ubraniach szybciej je niszczy.

 

Podobne artykuły