Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

Porady Data publikacji: 01 lipca 2017

To bardzo częsty problem podczas wakacji. Cały dzień jesteśmy na nogach, zwiedzamy, chodzimy po górach, bawimy się z dziećmi. To powoduje, że nasze stopy pocą się, a później buty zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Jest jednak kilka sposobów by sobie z tym poradzić. Wystarczy zastosować je na wieczór, a rano nasze buty znów będą świeże jak nowe :)

Aby dobrze zrozumieć sposoby radzenia sobie z tym problemem warto zrozumieć skąd bierze się nieprzyjemny zapach. Nasze stopy pocą się, wewnątrz buta powstaje wilgoć. Sam pot nie ma zapachu, dopiero namnażające się bakterie powodują nieprzyjemną woń. Dlatego kluczem do walki z nieprzyjemnym zapachem jest zabicie bakterii i nie trzeba w tym celu wcale prać butów.

Zamrażarka

Niska temperatura bez problemu zabija bakterie. Włóż buty do plastikowego worka, dobrze zamknij i zostaw na noc w zamrażarce. To skutecznie zabije brzydki zapach.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona również skutecznie zabija bakterie. Wsyp ją do skarpetki, możesz nawet dodać parę kropli olejku miętowego i włóż na noc do butów. Rano po wyjęciu buty będą znów świeże.

fot. pinterest.com  

Torebki herbaty

Jeśli nie masz pod ręką sody, ani lodówki w pokoju hotelowym to wykorzystaj torebki herbaty, które znajdziesz wszędzie. Co prawda nie zabiją one bakterii, ale świetnie pochłaniają wilgoć. A bez niej bakterie nie będą miały dalszych warunków do rozwoju.

Dezodoranty i wkładki antybakteryjne

Są to już sposoby, za które musicie zapłacić, ale trzeba o nich napisać. Sama stosowałam i specjalne spraye do butów i wkładki i to naprawdę działa. Jest to dobre o tyle, że działa cały czas gdy mamy butach na nogach, a nie dopiero wieczorem gdy je zdejmiemy. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy skorzystajcie z wcześniejszych sposobów.

Podobne artykuły