5 lipca 2018

3 sposoby na utrzymanie czystości w domu, które musisz wypróbować

Dzisiaj przedstawimy Wam trzy ciekawe sposoby, które pomogą Wam utrzymać czystość w domu. Wypróbujcie je i przekonajcie się na własnej skórze jak są przydatne. Być może zaczniecie je stosować już na stałe.

Piekarnik

Zajmijmy się naszym piekarnikiem. Nie wiemy jak często korzystacie ze swojego, ale dla nas jest to bardzo ważne urządzenie w kuchni. Przepadamy za wszelkimi przepisami, które wymagają jedynie upieczenia potrawy na jednej blasze. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, dlatego wszelkiego rodzaju zapiekanki, królują w naszej kuchni.

Jednak po pieczeniu przychodzi czas na dużo mniej miłe zadanie, czyli wyczyszczenie piekarnika. W tym właśnie chcielibyśmy Wam pomóc i zaprezentować ciekawy pomysł. Przygotuj głęboki talerz i wlej do niego 50 ml amoniaku. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić amoniak w płynie, to zapraszamy do tego artykułu. Następnie talerz zostawiamy w piekarniku na noc. Możemy więc włożyć go tuż po pieczeniu do jeszcze ciepłego piekarnika i zapomnieć o nim do następnego dnia.

Rano wystarczy jednak otworzyć piekarnik i wytrzeć środek wilgotną ściereczką. Cały brud powinien zejść bez najmniejszego problemu. Wypróbujcie ten trik w swojej kuchni :)

Kabina prysznicowa

Utrzymanie kabiny prysznicowej w nienagannej czystości to problem, który ma wiele kobiet. Zacieki z żeli pod prysznic, szamponu i mydła to zmora każdego czyściocha. Również ich nie lubimy, ale z pomocą przychodzi nam wtedy ten domowy środek.

Przygotuj butelkę z atomizerem i wlej do niej 250 ml białego octu. Następnie dodaj taką samą ilość wody. Po wymieszaniu spryskaj roztworem cała kabinę i poczekaj 6 minut. Teraz już wystarczy wytrzeć gąbeczka i spłukać aby po osadach nie został żaden ślad.

Materac

Jak często czyścicie materac? Na pewno niezbyt często, a to wielki błąd. Pościel wymieniamy, ale zapominamy o tym, że wiele drobnoustrojów pozostaje po prostu w naszym materacu. Dlatego możemy również zadbać o niego i to wcale nie jest trudne. Nie musimy go wyciągać, ani prać. Wystarczy zastosować prosty sposób.

Przygotuj butelkę i wymieszaj 100ml wody utlenionej, 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżeczkę mydła w płynie. Wszystkie te składniki stworzą mgiełkę zabójczą dla bakterii. Wystarczy spryskać nią materac, ale nie mocno tak by długo nie musiał wysychać. Dzięki temu zdezynfekujesz go bez zbędnej pracy i możesz zrobić to podczas zwykłej zmiany pościeli bo nie zajmie Ci to wiele czasu.