3 proste triki, które sprawią, że Twoja toaleta będzie ładnie pachniała

Porady Data publikacji: 04 kwietnia 2022

Chcesz, aby Twoja toaleta zawsze ładnie pachniała, ale nie chcesz wydawać fortuny na odświeżacze powietrza, które szybko się używają? Jest kilka fajnych sposobów, które warto znać i właśnie o nich opowiemy Ci w tym artykule.

Płyn do płukania tkanin

Płyn do płukania tkanin zwykle ma ładny zapach i wybieramy zawsze ten, który podoba nam się najbardziej. Dlaczego nie wykorzystać go do odświeżenia zapachu w naszej toalecie?

Wystarczy stworzyć odświeżacz powietrza na jego bazie. Nakrętkę płynu wlej do butelki z atomizerem i uzupełnić do pełna wodą. Dobrze wstrząśnij i pryśnij płynem w powietrze. Teraz po toalecie rozniesie się przyjemny zapach, a Twój nowy odświeżacz powietrza będzie kosztował Cię grosze.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona doskonale pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Świetnie sprawdzi się więc w łazience. Wystarczy wsypać ją do otwartego słoiczka, a następnie dodać kilkanaście kropli ulubionego olejku aromatycznego.

Dzięki temu stworzymy prosty pochłaniacz zapach i odświeżacz powietrza w jednym. Dodatkowo zadbamy o wilgotność powietrza. Gdyby była zbyt duża w toalecie mogłaby zacząć rozwijać się pleśń.

Szczotka toaletowa

Obok muszli toaletowej znajdziemy szczotkę, która włożona jest do specjalnego pojemnika i podstawki jednocześnie. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że może być przyczyną nieprzyjemnych zapachów w toalecie.

Aby temu zapobiec do wody, w której się znajduje warto dodać płynu do mycia toalet, który zabije bakterie i odświeży zapach.

Podobne artykuły