3 dni i wszystkie otwarte pory znikną

Uroda Data publikacji: 20 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2024-04-15

Nasza skóra pokryta jest porami, które zwykle nie są zbyt mocno widoczne gołym okiem. Musielibyśmy przyjrzeć się im z bliska. Niestety, czasami z powodu różnych czynników, otwarte powiększają się i stają się widoczne. Przez to skóra wygląda mniej estetycznie i jest to problem, którego chciałybyśmy się pozbyć. W tym artykule poznasz domowy sposób na otwarte pory i rozwiążesz skutecznie ten problem.

Domowy sposób na otwarte pory

Metoda pozbycia się problemu otwartych porów będzie zawierać trzy kroki, które musimy wykonać. W pierwszym przygotujemy tonik na bazie octu jabłkowego, którego będziemy używać na skórze. Następnie przygotujemy maseczkę zamykającą pory oraz na koniec nawilżymy odpowiednio swoją skórę.

Tonik z octu jabłkowego

Składniki

  • 2 szklanki wody
  • 5 łyżek octu jabłkowego

Stosowanie

Wymieszaj oba składniki, a następnie umieść w butelce z rozpylaczem. Umyj twarz wodą z mydłem, a następnie zamknij oczy i spryskaj ją octem. Pozostaw do wyschnięcia, a na koniec użyj kremu nawilżającego.

Dzięki temu utrzymamy odpowiedni poziom pH skóry, który pomoże nam walczyć z infekcjami skóry. Dzięki temu również skutecznie zamkniemy pory.

Maseczka zamykająca pory

Składniki

  • 2 łyżki płatków owsianych
  • 1 białko jajka
  • 2 łyżki soku z cytryny

Stosowanie

Składniki wymieszaj ze sobą, aż powstanie gęsta pasta. Nakładamy ją na oczyszczaną twarz na 30 minut. Następnie po upłynięciu tego czasu zmywamy ją letnią wodą.

Nawilżanie twarzy żelem aloesowym

Do tego będziemy potrzebować żelu aloesowego. Możemy go kupić w tubce lub jeśli mamy aloes w domu po prostu go wycisnąć. Żel aloesowy spowalnia procesy starzenia się skóry, zwiększa jej elastyczność i pomaga zamknąć pory.

Wykonaj wszystkie kroki po jednym każdego dnia, a po trzech dniach problem z zamkniętymi porami powinien zniknąć.

Co zrobić, aby uniknąć problemu widocznych otwartych porów?

Często pojawiają się na twarzy, zwłaszcza na nosie, czole i brodzie. Powody ich rozszerzenia mogą być różne, w tym genetyka, wiek, nadmierna produkcja sebum, a także czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie czy niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Chociaż pory są strukturalną cechą skóry i ich „zamknięcie” nie jest możliwe w dosłownym znaczeniu, można zminimalizować ich widoczność. Oto kilka sposobów:

  1. Regularne czyszczenie skóry: Używanie odpowiednich produktów do oczyszczania skóry może pomóc w usuwaniu nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, co może przyczynić się do zmniejszenia widoczności porów.
  2. Peelingi: Regularne stosowanie peelingu (zarówno mechanicznego, jak i chemicznego) może pomóc w usunięciu martwych komórek skóry i głębszym oczyszczaniu porów.
  3. Produkty z retinolem: Retinol pomaga przyspieszać odnowę komórek skóry, co może przyczynić się do zmniejszenia widoczności porów.
  4. Maseczki: Maseczki, zwłaszcza te na bazie glinki, mogą pomóc wchłonąć nadmiar sebum i tym samym zmniejszyć widoczność porów.
  5. Kontrola produkcji sebum: Produkty zawierające kwas salicylowy lub niacynamid mogą pomóc w regulacji produkcji sebum.

Podobne artykuły