Skuteczne sposoby na suche pięty, aby latem wyglądały doskonale

Uroda Data publikacji: 30 lipca 2022

Sucha skóra na piętach nie wygląda estetycznie. To problem zwłaszcza latem, gdy nosimy otwarte obuwie. Chcemy, aby nasze pięty były gładkie i estetyczne. Ich chropowatość może odebrać nam pewności siebie i wpędzić nas w kompleksy. Nie musisz się jednak tym martwić. Wystarczy o nie zadbać, a znów będą wyglądać świetnie.

Pamiętaj, że o pięty warto dbać cały czas, a nie tylko w wakacje. Kup sobie pumeks i regularnie usuwaj martwy naskórek podczas kąpieli. Możesz również stosować różnego rodzaju peelingi. Wiele z nich zrobisz samodzielnie. Wystarczy wymieszać cukier lub sól z jakimś olejem np. kokosowym.

Maść tranowa

Maść tranowa to specyfik z apteki, który kosztuje zaledwie kilka złotych. Działa jednak lepiej niż wiele drogich kosmetyków do pięt. Doskonale nawilża skórę i ją regeneruje. Wystarczy, że kupisz sobie tubkę, a następnie zaczniesz ją każdego dnia stosować na swoje pięty. Szybko zauważysz różnicę.

Moczenie stóp w rumianku

Kąpiel w rumianku jest kojąca dla stóp. Po moczeniu stóp użyj pumeks, aby usunąć martwy naskórek. Następnie nawilż stopy korzystając z dowolnego kremu nawilżającego. Do tego celu możesz również wykorzystać wcześniej wspominaną maść tranową.

Witamina A

Witamina A działa regenerująco na skórę. Gdy już wymoczysz stopy i usuniesz martwy naskórek, wtedy weź kapsułkę witaminy A. Rozetnij ją i natrzyj zawartością pięty. Na koniec użyj kremu nawilżającego.

Podobne artykuły