Olej rycynowy, olej z hibiskusa i olej migdałowy. 3 oleje, które poprawią Twoją urodę!

Uroda Data publikacji: 19 czerwca 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Chcesz zadbać o swoją urodę. Zagęścić brwi, wzmocnić paznokcie i skórki lub zwiększyć objętość włosów w naturalny sposób? Wykorzystaj te trzy oleje :)

Olej rycynowy

Olej rycynowy może nie pachnie zbyt pięknie, ale za to ma niesamowite właściwości. Jego jedną z najczęściej stosowanych właściwości jest zwiększanie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu zapobiega wysychaniu włosów i chroni je przed wpływem ciepła oraz słońca. To sprawia, że włosy rosną szybciej i stają się gęstsze.

Możesz wykorzystać to aby naturalnie zagęścić swoje brwi i rzęsy. Wystarczy codziennie wieczorem natrzeć je przed snem olejem rycynowym :)

Olej z hibiskusa

Olej z hibiskusa to to czego potrzebują cienkie i słabe włosy. Chcesz dodać im objętości? Zacznij stosować olej z hibiskusa. Wzmacnia on włosy już od samych korzeni. Może pobudzić cebulki włosów do ponownego wzrostu, dzięki czemu włosy staną się gęstsze. Twoja fryzura zyska na objętości :) Zacznij nacieram nim włosy 2-3  razy w tygodniu, a potem  dokładnie umyj.

Olej migdałowy

Olej migdałowy zadba o Twoje paznokci i skórki. Można stosować go codziennie do pielęgnacji swoich paznokci. Dzięki niemu będą one mocniejsze, a pozbędziesz się nawet żółtych zabarwień. Posiada również działanie zabijające grzyby!

Pamiętaj aby zawsze przed stosowaniem olejków przeczytać ulotkę. Najlepiej też przetestować je na małym skrawku skóry aby sprawdzić czy nie będzie reakcji alergicznej. Niektóre olejki w kontakcie ze słońcem mogą spowodować silne oparzenia. Dlatego zawsze zapoznaj się z ostrzeżeniami producenta.

  • https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/7-oils-that-will-transform-your-looks-in-7-days-345060/

Podobne artykuły