Domowy sposób na cienie pod oczami

Uroda Data publikacji: 26 października 2017

Cienie pod oczami to problem wielu kobiet, który nie jest zależny od wieku. Chociaż jest dużo powszechniejszy u osób starszych to tak naprawdę każda kobieta może mieć problem z cieniami pod oczami. Czasami jest to wynik zbyt małej ilości snu, w innym przypadku palenia, diety, alkoholu czy nawet alergii.

Olej migdałowy

Olej migdałowy jest bardzo skuteczny w rozjaśnianiu skóry wokół oczu. Bogaty jest w substancje odżywcze, witaminy oraz minerały. Olej migdałowy potrafi odmłodzić delikatną skórę i utrzymać ją odpowiednio nawilżoną. Dlatego świetnie sprawdza się w przypadku dbania o skórę pod oczami.

Weź wacik i zwilż go olejem migdałowym, a następnie delikatnie go wmasuj w skórę pod oczami. Najlepiej zrobić to przed pójściem spać i pozostawić olej na całą noc.

Zabieg powtarzaj codziennie, aż osiągniesz pożądane efekty. Możesz też zrobić prostą maseczkę dodając oleju migdałowego do miodu, a następnie nakładając ją na skórę pod oczami na całą noc. Rano zmywamy letnią wodą.

Ogórek

Dobrym sposobem jest ogórek. Jego zastosowanie jest bardzo prosty bo kroimy go na plasterki, które następnie wkładamy do lodówki by je ochłodzić. Następnie takie chłodne plasterki nakładamy na oczy na 15 minut. Zabieg można powtarzać. Często całkowite usuniecie problemu zajmuje ok. 10 dni.

Mleko

Mleko jest źródłem kwasu mlekowego, który pomaga nawilżyć skórę i zmiękczyć. Zawiera też białka, enzymy, aminokwasy oraz przeciwutleniacze, które są niezbędne dla wzmocnienia skóry i zachowania jej młodego wyglądu. Może być ono użyte jako zimny kompres leczący podkrążone oczy i nawilżający skórę.

Namocz wacik w zimnym mleku z lodówki i nałóż go pod oczy na kilkanaście minut. Potem umyj i wytrzyj twarz.

Źródło artykułu: http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-dark-circles-eyes.html

Podobne artykuły