Kategorie

Maść tranowa to sposób na suche łokcie i pięty

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-04
Maść tranowa to sposób na suche łokcie i pięty

Suche i popękane pięty są problemem, który może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie zwłaszcza latem. Wówczas nosimy otwarte buty, a to sprawia, że nasze pięty są stale widoczne. Dlatego warto o nie zadbać, a nie jest to wcale trudne i przede wszystkim kosztowne.

Czym jest maść tranowa?

Maść tranową wykorzystuje się w przypadku ran powstałych wskutek oparzeń i odmrożeń. Służy również jako środek na łuszczący się naskórek. Jej wielką zaletą jest cena. Tubkę maści tranowej dostaniemy zaledwie za 3 zł.

Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym składnikiem jest tran, który w naturze występuje w wątrobie dorsza atlantyckiego oraz innych ryb dorszowatych.

Jej świetne nawilżające właściwości i niska cena sprawiły, że wiele osób zaczęło korzystać z niej do leczenia rozstępów, a także suchych łokci oraz pięt. Właśnie tym ostatnim zagadnieniem zajmiemy się w tym artykule.

Maść tranowa na suche i popękane pięty

Maść tranowa pomaga natłuścić i zmiękczyć skórę. Jest dostępna bez recepty w każdej aptece. Jedyne co musisz robić, to regularnie wmasowywać ją w swoje pięty. Po 2-4 tygodniach regularnego stosowania będą wyglądać świetnie. Skóra wygoi się i stanie się znów gładka.

Maść tranowa jest bezpieczna dla skóry pięt i nie powoduje skutków ubocznych. Powstaje z tranu, który doskonale się wchłania i nawilżą. Tran jest bogaty w witaminę A, która sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu skóry.

Jeśli masz problem z suchymi łokciami, to również możesz zacząć ją stosować w tym miejscu. W tym przypadku zadowalające efekty zobaczysz jeszcze szybciej, niż na piętach. Pamiętaj tylko o regularnym stosowaniu. To klucz do sukcesu. Zobaczysz, że sprawdzi się wtedy lepiej niż drogie kremy, na które możemy wydać fotunę.

Mogą Cię zainteresować