10 wiosennych pomysłów na urządzenie ogrodu

Ogród Data publikacji: 24 kwietnia 2020 / Aktualizacja: 2021-03-31

Pogoda dopisuje, a więc jest to dobry moment na to by zrobić coś w ogrodzie :) Pamiętajcie również o tym by nie wychodzić bez potrzeby z domu, a zakupy w wielu sklepach budowlanych zrobicie przez telefon lub online.

Zebraliśmy dla Was trochę inspiracji, które mogą pomóc Wam w urządzaniu ogrodu. Warto również zastanowić się nad tym jakie meble ogrodowe wybrać. Znajdziecie u nas na ten temat artykuł.

Warzywniak

Marzycie o swoim własnym warzywniaku w ogrodzie, ale chcecie by był chroniony przed domowymi zwierzętami? Ten pomysł Wam się spodoba :) W obecnym czasie posiadanie własnych warzyw to duży plus.

Oaza spokoju

Takie miejsce, w którym można się zrelaksować i wypocząć to małe niebo na ziemi :) Oj jak bym chciała mieć takie w swoim ogrodzie!

Lubisz minimalizm?

Nawet ludzie gustujący w minimalizmie mogą urządzić przyjemne miejsce relaksu w ogrodzie. Oto jeden z przykładów :)

Pomysł na ścieżkę w ogrodzie

Ścieżki są bardzo ważne ponieważ pozwalają przemieszczać się pomiędzy częściami ogrodu bez zadeptywania trawy i niszczenia roślin. Tutaj mamy pomysł na ścieżkę, która wygląda niesamowicie, ale też jest prosta do zrobienia.

Ziemniaki we własnym ogrodzie

I to w bardzo ciekawym i przemyślanym wykonaniu :) Co myślicie o tym pomyśle?

Zielnik do ogrodu

Wygląda ciekawie i można wykonać go samodzielnie. Warto mieć świeże zioła na wyciągnięcie ręki :)

Stół w cieniu drzewa

Bardzo fajny pomysł :) Wykorzystajcie naturę jako zaciemnienie stołu, przy którym wiosną i latem możecie spożywać w ogrodzie posiłki.

Samopodlewające się doniczki

Ogólnie jest bardzo sucho. Na deszcz się nie zanosi. Taki pomysł może więc okazać się niezwykle przydatny, zwłaszcza dla roślin na tarasie. Dzięki temu nie będziecie musieli ich tak często podlewać.

Masz stare palety?

Wykorzystaj deski i zrób ścieżkę w ogrodzie. Wcześnie je zaimpregnuj.

Zobacz również jak wybrać krzesła ogrodowe.

Podobne artykuły