Jak zazielenić beton i kamienie? Wystarczy sprytny trik!

Ogród Data publikacji: 14 września 2021

Chcesz, aby mury i kamienie w ogrodzie pokryły się mszakami i porostami? Dodają one ogrodowi niesamowitego uroku. Tworzą atmosferę ogrodu japońskiego, który naśladuje przyrodę. Ogrody japońskie pielęgnuje się w taki sposób, aby działanie człowieka było w nim praktycznie niezauważalne. Relaks wśród takiej dzikiej przyrody jest bardzo orzeźwiający dla umysłu i dodający energii.

Jedną z cech charakterystycznych ogrodów w stylu japońskim są naturalnie porośnięte kamienie. Często towarzyszą im również oczka wodne. Szumiąca woda wpływa bardzo dobrze na nasze zmysły. Pozwala nam się zrelaksować i zaznać uczucia jedności z naturą.

Ogród w stylu japońskim

Zastanawiacie się, w jaki sposób samodzielnie uzyskać efekt porośniętych kamieni lub betonu w swoim ogrodzie? Istnieje prosty trik, który możecie wykorzystać. Jedne czego potrzebujecie to zwykłe mleko od krowy, które możecie kupić w każdym sklepie spożywczym.

Naturalnie porośnięte kamienie w ogrodzie – jak zrobić?

Oczywiście musimy uzbroić się w cierpliwość. Wystarczy, że kamienie w naszym ogrodzie kilka razy w roku polejemy mlekiem. Zamiast mleka możemy również użyć jogurtu naturalnego, którym posmarujemy kamienie. W ten sposób po pewnym czasie zaczną się zielenić, aż obrastająca je fauna będzie się rozrastała.

Jeśli zależy nam jednak na szybszym efekcie, możemy go uzyskać kupując i rozmnażając mech. Jak to zrobić dowiecie się w tym artykule.

Podobne artykuły