10 rzeczy, które robią szczęśliwe pary

Lifestyle Data publikacji: 21 września 2017

Nie ma w życiu nic bardziej wartościowego niż szczęśliwy związek. To od niego wszystko się zaczyna, a mając w kimś wsparcie wszystko staje się łatwiejsze. Oto 10 rzeczy, które robią szczęśliwe pary, zobacz ile z tych punktów znajdzie się na Twojej liście!

1. Wyrażają swoje uczucia

Wystarczy czasem buziak, powiedzenie kocham cię lub chwycenie za rękę. Te małe gesty świadczą o tym, że uczucie jest wciąż żywe i jest dla nas ważne.

2. Dają sobie przestrzeń

Pary, które są ze sobą szczęśliwe wiedzą o tym, że oprócz nich istnieje dalej świat i życie, a każdy z podmiotów związku ma prawo mieć swoje zainteresowania i pasje. Dlatego takie pary często dają sobie przestrzeń na realizację osobistych celów i pasji.

3. Nie krytykują siebie wzajemnie w obecności innych

Silny i szczęśliwy związek wiąże się z silnym uczuciem szacunku dla partnera. Dlatego pary, które są szczęśliwe nie krytykują siebie w obecności innych. To jest sygnałem bezradności, albo wręcz próby ośmieszenia kogoś w oczach innych i podniesienia tym samym swojej wartości w związku.

4. Dzielą się ze sobą obawami i problemami

Gdy masz problemy lub jakieś obawy i musisz je przeżywać samotnie mimo, że jesteś w związku to nie jest on prawdopodobnie zbyt szczęśliwy. Szczęśliwe pary dzielą się swoimi obawami i problemami, a co za tym idzie wspierają się o czym będzie następny punkt.

5. Udzielają sobie wsparcia

Szczęśliwe pary wspierają się nawzajem w realizacji własnych celów osobistych. Każdy ma swoje marzenia, chciałby coś osiągnąć. Jeśli związek jest szczęśliwy partner czuje satysfakcję gdy osiągasz kolejne poziomy osobistego rozwoju. Wspiera Cię nie tylko mentalnie, ale również pomaga Ci gdy jest to możliwe.

6. Potrafią sobie wybaczać i zapominać

Życie to nie droga usłana różami. Nawet w najszczęśliwszym związku zdarzają się momenty słabości. Jednak gdy takie następują szczęśliwa para, która ceni sobie wzajemny związek potrafi je przezwyciężyć, a gdy trzeba wybaczyć sobie wzajemnie bardzo wiele i zapomnieć. Zapomnienie jest szczególnie ważne bo taka zadra w sercu może zniszczyć całe szczęście.

7. Wspólnie gotują i jedzą

Oczywiście nie zawsze jest na to czas, ale gdy mają taką możliwość to to robią. Nie zamykają się sami, nie robią jedzenia tylko sobie. To bardzo ciekawa oznaka szczęścia w związku. Oznacza to po prostu, że obdarzasz troską partnera, a to jest objawem miłości i szczęśliwego związku. Gdy nie jesteś w związku szczęśliwa zaczynasz myśleć bardziej o sobie i takie nawyki wspólnego robienia niektórych rzeczy zaczynają zanikać.

8. Potrafią opisać partnera

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Spróbuj opisać swojego partnera lub poproś go aby opisał ciebie. To w jaki sposób to zrobi wiele rzeczy mówi o szczęśliwym związku, a w zasadzie czy taki jest lub nie.

9. Wspólnie planują czas

Gdy dowiadujesz się od partnera o jego planach na weekend to znaczy, że coś jest nie tak. Szczęśliwe pary planują czas wspólnie. Oczywiście tak jak wcześniej wspominaliśmy dają sobie przestrzeń swobody, ale nie podejmują decyzji o spędzeniu jej samodzielnie informując drugą połowę po jej podjęciu.

10. Nigdy nie wychodzą bez pożegnania

Szczęśliwe pary zawsze się żegnają gdy wychodząc z domu nawet na krótki czas. Często jest to buziak, uścisk czy choćby czułe słowo.

Podobne artykuły