6 rzeczy, które potrafi Twoja mikrofalówka, a o których możliwe, że nie wiedziałaś!

Lifestyle Data publikacji: 31 lipca 2017

Twoja mikrofalówka ma wiele praktycznych zastosowań, o których mogłaś nie wiedzieć. Dzisiaj przedstawimy Wam 6 sposobów na jej wykorzystanie.

1. Jajecznica

Jeśli nie lubisz brudzić naczyń i rano nie chce Ci się robić śniadania to jajecznica z mikrofalówki jest idealnym pomysłem dla ciebie. Do kubka wbij 2-3 jajka i dodaj przyprawy. Wymieszaj i włóż do mikrofalówki na pełną moc i ok. 1 minutę. Szybko i bez brudzenia :)

2. Chipsy

Odświeżamy chipsy, które zostały po imprezie. Jeśli włożycie je do mikrofalówki znów będą chrupiące bo wyparuje z nich wilgoć. Wystarczy 10 sekund :)

3. Cebula

Nie chcesz płakać podczas krojenia cebuli? Obierz ją i włóż na 30 sekund do mikrofalówki.

4. Suszenie ziół

Zostały Ci jakieś zioła? Nie wyrzucaj ich tylko wysusz je w mikrofalówce. Rozłóż je na papierowym ręczniku i włącz mikrofalówkę na 30 sekund. Zabieg powtarzaj dopóki się nie ususzą. Czasami wystarczy raz, a czasami potrzeba kilku.

5. Czosnek

Jeśli nie lubisz obierać czosnku ząbki czosnku włóż do mikrofalówki na 15 sekund. Po wyjęciu wystarczy je ścisnąć aby wyszły z łupinki. Uważaj bo będą gorące.

6. Pomidory

Obierasz pomidory ze skórki? Parzenie ich zajmuje czas, a wystarczy włożyć je na ok. 20-30 sekund do mikrofalówki by uzyskać ten sam efekt. Dzięki temu skórka z łatwością z nich zejdzie.

Podobne artykuły