10 roślin idealnych do każdego z pomieszczeń w Twoim domu!

Wnętrza Data publikacji: 29 stycznia 2018

Rośliny ocieplają nasze wnętrze, ale też pełnią ważną rolę. Filtrują zanieczyszczenia, usuwają toksyny z powietrza i po prostu sprawiają, że żyje nam się przyjemniej w naszych czterech ścianach. Dzisiaj podpowiemy Wam jakie rośliny są idealne do każdego z pomieszczeń w waszym domu.

Łazienka

Rośliny palmowe – oczyszczają powietrze z amoniaku co jest bardzo przydatne przy czyszczeniu łazienki z użyciem detergentów. Oprócz tego nie straszna im wilgoć.

fot. By KENPEI – KENPEI’s photo, CC BY-SA 3.0, Link

Aglaonema – pomaga pozbyć się z powietrza formaldehydu, który zawiera wiele kosmetyków. Dobre miejsce dla niej to tuż obok prysznica.

fot. By Jerzy Opioła – Praca własna, GFDL, Link

Sypialnia

Zygokaktus – Ten kwiat możecie też znać pod nazwą grudnik. Jest bardzo ładny, nie lubi jednak ostrego słońca. Kwitnie pod koniec listopada i na początku grudnia, dlatego też nazywany jest czasami Kaktusem Bożego Narodzenia. Świetnie będzie wyglądał w Waszej sypialni i zadba o spokojny sen.

Skrzydłokwiat – Jego kwiaty są po prostu piękne. Jest to prosta w hodowli (w miarę) roślina doniczkowa. Świetnie sprawdzi się w sypialni bo spełnia szereg wcześniej wymienionych przez nas warunków. Niedogodnością podczas jego hodowli jest to, że co roku trzeba przesadzić go do nowej ziemi. Dlatego należy go wyjąć, oczyścić korzenie i posadzić na nowo.

Pokój dziecięcy

Kakowiec – to naturalny filtr, oczyszcza powietrze z benzolu, formaldehydu, fenolu i trichloroetylenu.

fot. By AntekbojarOwn work, CC0, Link

Hibiskus – tworzy dobry mikroklimat. Powietrze jest zdrowsze i czystsze. Inne rośliny lubią koło niego rosnąć i zwykle wtedy są piękniejsze.

fot. By Baden de, CC BY 3.0, Link

Salon

Dracena odwrócona – oczyszcza z powietrza benzol i formaldehyd (znajdujące się w tapetach, farbach, zasłonach i dywanach).

Figowiec benjamina –  oczyszcza powietrze z benzolu, trichloroetylenu (znajdującego się w detergentach do dywanów, kleju i wielu innych rzeczy) oraz fenolu.

fot. By KENPEI – KENPEI’s photo, CC BY-SA 3.0, Link

Kuchnia

Aloes – usuwa z powietrza benzol, który znajduje się w detergentach, którymi dbamy o kuchnię oraz formaldehyd.

Stefanotis bukietowy – sprawia, że powietrze w kuchni jest zdrowsze. Roślina jest wdzięczna za opiekę i kwitnie cały rok.

fot. By Meneerke bloemPraca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Źródło artykułu: https://brightside.me/creativity-home/the-15-best-plants-for-every-room-in-your-house-439510/

Podobne artykuły