Termokurczliwe koszulki na jajka wielkanocne – jak je założyć bez gorącej wody!

Dekoracje Data publikacji: 20 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2021-03-16

Kupujesz termokurczliwe koszulki na jajka wielkanocne? Możesz założyć je jeszcze szybciej i wygodniej nie używając do tego gorącej wody. Wypróbujcie ten trik, a na pewno będziecie robić tak co roku!

Jak założyć termokurczliwe koszulki na jajka

Koszulki na jajka to prosty i wygodny sposób dekorowanie pisanek. Nie musimy bawić się z barwnikami do malowania jajek. Zaoszczędza to czas i zwalnia nas z konieczności późniejszego sprzątania w kuchni. Czasem nawet może uratować to nasze ubrania lub meble przed zniszczeniem.

Aby je założyć według instrukcji powinniśmy przygotować gorącą wodę. Założyć koszulkę na jajko i umieścić na kilka chwil w gorącej wodzie. Łatwo jest się jednak poparzyć, a woda stygnie i trzeba ją podgrzewać by koszulki termokurczliwe ściągnęły się odpowiednio mocno i szybko. Często też przy wkładaniu do wody zsuwają się, a potem nasze pisanki nie wyglądają tak dobrze jak powinny. Jest inny sposób, który możecie wykorzystać, a by to zrobić wystarczy tylko suszarka do włosów.

Na pewno domyślasz się co należy zrobić. Koszulkę termokurczliwą nakładamy na jajko, a następnie za pomocą suszarki ogrzewamy z każdej strony aby skurczyła się i przywarła do skorupki. Jeśli strumień gorącego powietrza jest dla Ciebie zbyt mocny możesz zrobić to w rękawicy kuchennej.

Dzięki wykorzystaniu suszarki przygotowanie pisanek za pomocą termokurczliwych koszulek będzie szybkie i wygodne. Nie musicie gotować wody, męczyć się z umieszczeniem w niej jajek w koszulkach. Wystarczy kilka chwil i strumień gorącego powietrza by pisanka była gotowa.

Podobne artykuły