Nowoczesne plisy do eleganckich wnętrz

Wnętrza Data publikacji: 27 kwietnia 2021

Chociaż firanki i tradycyjne zasłony pozwalają zwiększyć prywatność, to nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo nie każdy chce korzystać z takich rozwiązań, bo nawet jeżeli zostaną starannie dopasowane, trudno uzyskać efekt w postaci idealnego zasłonienia. Widać to szczególnie na przykładzie okien o niestandardowych wymiarach.

  1. Zalety rolet plisowanych
  2. Wady plisów zaciemniających
  3. Gdzie zamówić plisy okienne?

Na szczęście do wnętrz w biurach i mieszkaniach prywatnych można łatwo zamówić rolety plisowane, które dodatkowo można zamontować w sposób bezinwazyjny. Dzięki temu nie straci się gwarancji na okna, co w przypadku nowych budynków ma duże znaczenie.

Zalety rolet plisowanych

Za kluczowe zalety rolet plisowanych można wymienić przede wszystkim to, że każdy użytkownik bez problemu ustawi je zgodnie ze swoimi preferencjami. W roletach stosowany jest specjalny mechanizm, który ułatwia ustawianie wysokości. Można więc tylko nieznacznie ograniczyć ilość słońca lub całkowicie przyciemnić wnętrze. Porządnie wykonane plisy na wymiar mają niewielkie gabaryty. Tym samym nie będą utrudniały otwierania okien, na co często skarżą się osoby korzystające z tradycyjnych rolet i zasłon. Wspomniany natomiast sposób montażu (dzięki któremu można zamówić plisy okienne bezinwazyjne) eliminuje konieczność przeprowadzenia ingerencji w okno. To jednak nie wszystko, ponieważ zamawiając rolety u sprawdzonego dostawcy, można samodzielnie określić nie tylko ich rozmiar (dzięki czemu idealnie pasują do okna), ale również gramaturę i kolor materiału. Tym samym w sypialni można uzyskać ciemniejszy wystrój, a w salonie tylko delikatnie przysłonić okna. Wszystko tak naprawdę zależy od oczekiwań domowników.

Wady plisów zaciemniających

Pomimo licznych zalet, do których należy jeszcze doliczyć przystępną cenę i krótki termin realizacji, plisy mają dwie wady, przez które nie zawsze można sobie pozwolić na ich montaż. Jedną z nich jest to, że zdaniem wielu producentów nie powinno się ich montować na szerokich oknach. Zalecana szerokość plisy wynosi około 120 centymetrów. Zawsze jednak warto skontaktować się ze sprzedawcą, który ma w ofercie plisy okienne i zapytać o to, czy jego produkt sprawdzi się do takich zastosowań. Możliwe, że pracownicy działu obsługi klienta będą mogli zaproponować jakieś rozwiązanie. Drugą wadą plisów zaciemniających jest to, że ze względu na zastosowany materiał mogą się nie sprawdzić w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Długotrwałe narażenie na wilgoć może po prostu obniżyć żywotność materiału. Tym samym warto pamiętać o prawidłowym czyszczeniu rolet plisowanych. Nie zaleca się stosowania prania wodnego, ponieważ kontakt z wodą może powodować odklejenie się materiału. Wystarczy jednak czyścić plisy Cosimo zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć tego typu problemów.

Gdzie zamówić plisy okienne?

Największy wybór ma plisy sklep, który od lat dostarcza klientom indywidualnym i firmom porządne rozwiązania, dzięki którym można zadbać o prywatność oraz zwiększyć komfort w słoneczne dni. Dostępne tu rolety plisowane można zamówić między innymi w kolorze zielonym, ciemnobrązowym, fioletowym, szarym i wielu innych. Tym samym łatwo znajdziesz plisy zaciemniające pasujące do każdego wnętrza. Może to być między innymi elegancki gabinet, nowoczesny salon, przytulna sypialnia lub pokój dziecięcy. Podczas zamawiania rolet plisowanych klient ma możliwość wybrania typu, koloru i grupy materiału. Należy też pamiętać o podaniu dokładnych wymiarów (szerokości i wysokości), aby producent mógł przygotować dobrze pasującą roletę.

Podobne artykuły