10 pomysłów DIY na wiosenne dekoracje do domu

Dekoracje Data publikacji: 2019-03-30 / Aktualizacja: 2021-05-24

Chcesz wnieść do domu trochę wiosennej atmosfery? Zobacz 10 pomysłów DIY, które możesz wykonać na wiosnę i ozdobić nimi swoje mieszkania. Wyselekcjonowane przez nas pomysły specjalnie są proste  w wykonaniu i niskobudżetowe. Tak by wszyscy mogli z nich skorzystać, nawet nie dysponując duża ilością czasu czy budżetem :) Mamy nadzieję, że Wam się spodobają!

1. Kolorowe wiosenne bazie

Bazie to coś co bezsprzecznie kojarzy nam się z wiosną. Możemy zrobić na bazie tej inspiracji dekorację. Wystarczą nam do tego gałązki i bardzo małe pomponiki. Zrobienie małych pomponików nie jest trudne. Możecie zobaczyć to w tym poradniku. Żeby było jednak łatwiej możecie zamienić je na kulki z kolorowej bibuły. Teraz za pomocą gorącego kleju wystarczy przykleić je do gałązek, wsadzić do wazonu i dekoracja gotowa :)

2. Sadzonki w jajkach

Wykorzystaj skorupki jajek do zrobienia fajnej dekoracji do kuchni. Wystarczy trochę ziemi ogrodowej i szczepki ziół, które zwykle mamy w kuchni. Możecie posadzić tam bazylię, miętę czy coś innego. Wygląda to bardzo fajnie :)

3. Doniczka z gałązek

Chcesz zrobić bardzo fajną doniczkę? Wystarczy trochę gałązek, folia i rośliny + dekoracje. Zrobicie to wszystko tak naprawdę nie inwestując prawie nic. Jak ją zrobić zobaczycie tutaj.

4. Świeczki z jajek

Jak zrobić kolorowe świeczki z jajek? To proste. Zrób wydmuszkę. Rozpuść wosk lub nawet resztki kredek woskowych swojego dziecka. Przygotuj też knot. Skorupkę wypełnij woskiem, w środku umieść kont i poczekaj aż zastygnie. Wtedy wystarczy je obrać i gotowe :)

5. Stylowe wazony

Bardzo spodobał mi się ten pomysł bo jest niezwykle prosty, ale sam efekt jest genialny. Kawałek materiału i sznurka jutowego wystarczył, aby zrobić ze zwykłego szklanego wazonika coś niesztampowego. Jak Wam się podoba? :)

6. Kwiaty z pomponików

W pomyśle wyżej był zamieszczony w linku poradnik do zrobienia pomponów. Możecie go wykorzystać aby zrobić z nich taką dekorację :) Pełny poradnik znajdziecie tutaj.

7. Jajka jako dekoracja

Musicie przyznać, że wyglądają naprawdę słodko :) Poradnik znajdziecie tutaj. Wykonanie jest bardzo proste, a efekt naprawdę fajny.

8. Pisanka z włóczki na desce

Cały poradnik znajdziecie tutaj, ale jak widzicie jest to bardzo proste. Dekoracja za to wygląda bardzo fajnie :)

9. Wiosenne doniczki

Przerób swoje nudne białe doniczki na bardziej kolorowe i nastrajające wiosennie :) Nie jest to trudne. Jak to zrobić zobaczycie tutaj.

10. Wiosenna woda

Dość ciekawy i nietypowy pomysł na to by pokolorować wodę w wazonie. Wystarczy kropla barwnika spożywczego aby to zrobić :)

fot. brit.co

Zobacz również: Trendy we wnętrzach na 2021 rok! Garść inspiracji na nadchodzące miesiące

Podobne artykuły