10 ozdób z choinkowych lampek, które zrobisz sama!

Dekoracje Data publikacji: 21 listopada 2019

Boże Narodzenie już tuż tuż. To prawda, że został jeszcze miesiąc, ale jeśli chcemy przygotować wszystko, a zwłaszcza dekoracje, to już powinniśmy zaczynać. Dzięki temu nie będziemy musieli wszystkiego robić na ostatnią chwilę co wiążę się zawsze z pewnymi nerwami. Dzisiaj przedstawimy Wam pomysły na 10 ozdób, do których wykorzystamy lampki choinkowe. Polecam Wam kupienie krótkich ledowych łańcuchów na baterie. Dzięki temu ozdoby będą mogły stać w każdym miejscu i nie będzie brzydkiego kabla sięgającego do gniazdka elektrycznego.

1. Świąteczna dekoracja w słoiku

Wiele nie trzeba by stworzyć taką dekorację. Oczywiście potrzebne będą nam ledowe lampki. Polecam te na baterie. Wtedy pudełko z nimi można ukryć pod elementami dekoracji. Do tego trochę szyszek, świerkowych gałązek i innych elementów kojarzących się z Bożym Narodzenie. Dekoracja gotowa i to naprawdę szybko i tanio :)

2. Świecznik

Na pewno kojarzycie te świeczniki z IKEA i z innych sklepów z dekoracjami do domu. Oto pomysł ja kreatywnie je wykorzystać. W IKEA można też kupić takie małe choineczki do dekoracji. Raz wzięłam je córce do domku dla lalek, aby mogła zrobić im święta :) Mini mebelki też są w IKEA na dziale z zabawkami.

3. Sanki

Ten pomysł nam się spodobał bo jest bardzo niestandardowy :) Wykorzystanie sanek jako regału z dekoracjami jest naprawdę super.

4. Świetlne słoiki

Ten pomysł jest fajny bo jest bardzo prosty. Same lampki są tutaj dekoracją. Zamknięte zostały w słoiku. Wyglądają trochę jak świetliki w nim uwięzione :)

5. Butelki

Tutaj mamy podobny pomysł do poprzedniego, ale tym razem z wykorzystaniem butelek. Lampki ledowe nie grzeją się dlatego mogą być nawet szczelnie zamknięte.

6. Kula dekoracyjna

Jeśli macie kulę, ale nie macie już rybki to można wykorzystać ją w inny sposób. Na przykład taki :)

7. A to bałwan

Masz kilka kul w różnych rozmiarach? Więc możesz zrobić takiego bałwana, a w środku doświetlić go lampkami :) Będzie wyglądał imponująco i z pewnością wszystkich zaskoczy :)

8. Dekoracje można zrobić ze wszystkiego

Były sanki to dlaczego nie stare krzesło? :)

9. Skrzynka również się nada


10. A na koniec choinka z samych lampek

Podobne artykuły