Trendy we wnętrzach na 2021 rok! Garść inspiracji na nadchodzące miesiące

Dekoracje Data publikacji: 24 maja 2021

Jeżeli w najbliższych miesiącach planujesz generalny remont domu lub odbierasz mieszkanie od dewelopera, dobrze, abyś znał najświeższe trendy wnętrzarskie na 2021 rok. Będą stanowić drogowskaz przy samodzielnym wyborze mebli i dodatków do swoich czterech kątów. Ułatwią Ci stworzenie przytulnego i stylowego wystroju, w którym będziesz czuł się fantastycznie. 

lumihome

Wnętrze w stylu japandi – harmonia przede wszystkim 

Styl japandi to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Królują w nim naturalne materiały, zwłaszcza drewno i ceramika. Prosta, geometryczna forma, elementy wabi-sabi, harmonia i estetyka – takie cechy charakteryzują styl japandi. Każdy, nawet najdrobniejszy przedmiot musi być w tym przypadku dobrze dobrany. Wnętrza w stylu japandi są uporządkowane i przestronne. Nie ma tu mowy o przeciążeniu zmysłów nadmiarem dodatków – stylistyce tej bliżej raczej do minimalizmu. Wyjątkowe przedmioty i dekoracje do domu, na bazie których stworzysz własną aranżację japandi, znajdziesz w sklepie internetowym Lumihome.

Styl boho – jasny i ciepły w odbiorze 

W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszy się styl boho. Jest ciepły w odbiorze i zachwyca naturalnymi materiałami. Znajdziesz w nim jasnobrązowe drewno, ale także wiklinę, len czy rattan. Plecione klosze lamp czy tace kawowe w tak urządzonej przestrzeni prezentują się wprost fenomenalnie. Stonowane, jasne, ciepłe barwy nadają charakteru wnętrzu. Dekoracje do mieszkania, takie jak ceramiczne wazony w odcieniu beżu czy oliwki, z umieszczoną wewnątrz trawą pampasową, pasują tu jak ulał. Pojawia się również motyw plecionki wiedeńskiej, typowy dla stylu boho, ale także aranżacji retro. Przejrzyj wyposażenie mieszkania marki Riviera Maison – być może wpadnie Ci w oko parę drobiazgów.

Zaokrąglone dodatki i zaoblone meble

Wyposażenie domu w 2021 roku będzie cechować się miękkimi liniami. Nie tylko sofy, pufy, kanapy, ale także plakaty czy lustra obfitują w zaoblone kształty. Krok w krok będzie podążać za nimi oświetlenie stylizowane na art deco. Tego typu dekoracje do wnętrz dodają przytulności i ciepła domowemu wnętrzu.

lumihome

Rośliny we wnętrzach – z biofilią za pan brat

Zieleń wycisza zmysły, uspokaja, koi nerwy i przybliża człowieka do natury. Rośliny przyczyniają się do wytwarzania tlenu, a także pochłaniają szkodliwe substancje z otoczenia. Współczesne wyposażenie wnętrz zdecydowanie czerpie pełnymi garściami z nurtu biofilii, czyli umiłowania zieleni. Rośliny doniczkowe pojawiają się na podłodze, balkonie, tarasie, ale też na parapecie czy pod sufitem. Dają poczucie przebywania pośród natury, nawet jeśli stanowią zaledwie namiastkę tego, co ma do zaoferowania człowiekowi flora.

Ekologiczne meble i przedmioty

Konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, jak ich codzienne postawy, zachowania i wybory wpływają na środowisko naturalne. Alternatywą dla słabej jakości rzeczy (tak zwanego fashion design) są jakościowe przedmioty i dekoracje, które wytrzymają naprawdę wiele sezonów. W domach Polaków coraz częściej pojawiają się również meble pochodzące z recyklingu, na przykład kupione na targu staroci i odnowione. Konsumenci dostrzegają ich piękno i chętnie włączają je do swojego wnętrza.

lumihome

Lekkie w wyrazie i modne przeszklenia

Zamiast pełnych ścian, które optycznie pomniejszają przestrzeń, w tym sezonie triumfy święcą przeszklone przepierzenia. Pozwalają one w wygodny sposób wydzielić mniejsze strefy na otwartej przestrzeni. Są lekkie w wyrazie i nie przytłaczają wnętrza. Mogą pojawić się w dużym salonie jako element, który pozwoli wydzielić nieduży kącik do home office. W sypialni szklana ściana może oddzielać na przykład część nocną od garderoby.

Podobne artykuły