Sztuczne choinki jak prawdziwe – czym powinny się wyróżniać?

Dekoracje Data publikacji: 08 listopada 2022

Choinki sztuczne to elementy świątecznego wystroju mieszkania, bez których ciężko sobie wyobrazić Boże Narodzenie. To istotne dodatki, które pozwalają podkreślić ten wyjątkowy klimat i ważne części corocznej tradycji. Coraz więcej osób zwraca się właśnie w kierunku drzewek syntetycznych, odchodząc tym samym od żywych. Dlatego warto dowiedzieć się, czym powinny wyróżniać sztuczne choinki jak prawdziwe, aby zachwycały swoim naturalnym wyglądem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Zwróć uwagę na tworzywo, z którego są wykonane

Sztuczne choinki jak prawdziwe powinny być wykonane z odpowiedniego tworzywa (przeczytasz o tym także na portalu https://wnetrzadlaciebie.com/choinki-swiateczne). Najwyższą jakość i jednocześnie najbardziej naturalny wygląd gwarantuje polietylen, znany także jako PE. Tylko ten materiał w czystej postaci pozwala stworzyć igły, które wyglądają jak te prawdziwe. Mają różne kształty, dzięki czemu doskonale imitują igły znajdujące się na żywych drzewkach. Choinki, których tipsy (igły) są wykonane w całości z polietylenu są najdroższe, gdyż to tworzywo, które daje najlepsze efekty.

Wersja pośrednia dla wymagających, którzy jednak chcą niego ograniczyć budżet to modele hybrydowe, w których polietylen występuje razem z folią PCV. Jak wyglądają takie sztuczne choinki jak prawdziwe? Folia PCV zazwyczaj znajduje się w głębi drzewka, bliżej pnia, dzięki czemu jest ona gęsta i nie ma prześwitów. Można ją określić jako wypełnienie. Natomiast PE wykorzystywany jest na zakończeniach gałązek, aby zewnętrzna warstwa drzewka prezentowała się naturalnie.

Ostatnim typem choinek i jednocześnie ich zdecydowanie najtańszym rodzajem to drzewka wykonane w całości w folii PCV. To modele, które nadal mogą prezentować się świetnie, jednak z bliska dość łatwo będzie odróżnić je od żywych choinek. Natomiast w przypadku choinek wykonanych z PE lub połączenia PE i PCV to zadanie jest zdecydowanie trudniejsze do wykonania! Dlatego jeśli interesują Cię choinki sztuczne jak prawdziwe, zwróć szczególną uwagę właśnie na takie modele.

Przyjrzyj się bliżej modelom z funkcją samorozkładania

Materiał, z którego wykonana jest choinka ma ogromne znaczenie, jednak bardzo ważny jest także jej budowa. Czasami ciężko jest samodzielnie ustawić gałązki, przez co drzewko wygląda nienaturalnie i od razu widać, że nie jest to żywa choinka. Może w tym pomóc zakup drzewka, które zostało wyposażone w funkcję samorozkładania. W takim modelu gałązki umieszczone są na zawiasach, dzięki czemu same odpowiednio się poziomują, a choinka prezentuje się tak jak powinna, nie ma w niej dziur czy nieestetycznych prześwitów. 

Drzewko z opcją samorozkładania będzie prezentować się tak samo z każdej strony, więc będzie mogło stanąć nawet na środku pomieszczenia. A do tego osiągniesz zamierzony przez producenta naturalny efekt, gdyż w zależności od rodzaju drzewka gałązki mogą być skierowane prosto lub delikatnie ku dołowi (niczym obciążone śniegiem). 

Postaw na model ośnieżony w naturalnym stylu

Choinki sztuczne mają jedną ogromną zaletę, która przekonuje wiele osób, że warto wybrać właśnie te modele, a nie żywe drzewka. Jest nią możliwość zakupu choinki, której gałązki są delikatnie przyprószone śniegiem. Jeśli jednak miałeś okazję widzieć tego typu drzewka, doskonale wiesz, że ten efekt nie zawsze prezentuje się w naturalny sposób. Dlatego zawsze warto dopytać, w jaki sposób śnieg jest dodawany do gałązek. Jedną z najbardziej popularnych metod jest wykorzystanie w tym celu bawełny, która nie tylko tworzy niezwykle prawdziwy efekt, ale jest jednocześnie najbardziej trwałą i wytrzymałą opcją. 

Chętnie wybierane są także modele oszronione. Ten efekt może być osiągnięty nie tylko za pomocą bielenia gałązek, ale również po prostu ich określonego koloru. Powinien mieć chłodną tonację, a do tego zieleń może lekko wpadać w szarość czy srebro. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu, a takie choinki jak prawdziwe wprowadzą do mieszkania prawdziwie zimowy klimat!

Podobne artykuły