10 NIESAMOWITYCH life hacków z użyciem Coca Coli!

Coca Cola to produkt znany na całym świecie, wręcz kultowy napój, który przebił się do kultury. Jedni go uwielbiają i piją w ogromnych ilościach, inni omijają szerokim łukiem świadomi jego negatywnych skutków. Nie mniej jednak Colę można zastosować na wiele innych sposobów, o których dzisiaj Wam powiemy.

1. Odkręcanie zardzewiałej śruby

Możesz mieć problem z odkręceniem zardzewiałej główki śruby. W takim przypadku możesz wykorzystać trik z Colą, która działa jak odrdzewiacz – to prawda. Wylej trochę Coli na śrubę i poczekaj. Spróbuj ją odkręcić ponownie po kilku minutach.

2. Czyszczenie fug za pomocą Coli

Brudne fugi nie dają Ci spokoju? Możesz spróbować wykorzystać na nich Colę. Przekręć atomizer z butelki np. po płynie do mycia okien na butelkę od Coli. Spryskaj fugi i pozostaw je na parę minut. Następnie wytrzyj i od razu zobaczysz efekt. Oczywiście zależny będzie od tego jak bardzo fugi będą brudne.

3. Czyszczenie przypalonych naczyń Colą

Przypaliłaś coś na patelni? Od razu zalej to Colą i poczekaj, aż się zagotuje. Wyłącz gaz i poczekaj, aż wystygnie. Teraz wypłucz patelnię pod bieżącą wodą, a resztki przypalenizny wytrzyj gąbką.

4. Marynata do mięsa na grilla

Cola to świetny sposób na to by zrobić pyszną karkówkę na grilla. Zalej ją Colą i wstaw do lodówki na dwie godziny. Potem wyjmij i wrzuć mięsa na grilla. Po przygotowaniu będzie idealne :)

5. Czyszczenie filtra od okapu

Włóż filtr od okapu do płaskiego naczynia np. blachy od pieczenia. Zalej go Colą i pozostaw na 20 minut. Na koniec wytrzyj go szczotką i gotowe. Filtr będzie jak nowy, wystarczyło jeszcze opłukać go pod bieżącą wodą.

6. Pułapka na mrówki

Mrówki opanowały Twój ogród? Utnij dno butelki i wypełnij je Colą. Zwabi ona mrówki do środka, ale gdy już tam wejdą utopią się i nie będą mogły wydostać na zewnątrz.

7. Usuwanie gumy z włosów

Jeśli ktoś dziecku przyklei gumę do włosów nie musisz ich obcinać. Nalej do miseczki Coli i włóż do niej włosy wraz z gumą. Poczekaj parę minut i guma zejdzie z włosów bez problemu.

8. Czyszczenie czajnika z kamienia

Jeśli nie masz kwasku cytrynowego czy czegokolwiek co pozwoliłoby Ci usunąć kamień z czajnika to możesz wykorzystać ten trik. Wlej szklankę Coli do czajnika i zagotuj ją. Potem wylej i wypłucz czajnik. Kamień zniknie.

9. Odrdzewianie narzędzi

Jeśli masz zardzewiałe narzędzia, które chcesz uratować możesz użyć do tego Coli. Zalej je Colą na noc, a rano wyjmij, opłucz i dobrze osusz.

10. Czyszczenie okularów

Masz bardzo brudne okulary i nie masz czym ich umyć? Przemyj je Colą, a potem przepłucz wodą. Usuniesz z nich dzięki temu wszystkie tłuste plamy i odciski, które utrudniają Ci widzenie.

 

 

Skomentuj

10 NIESAMOWITYCH life hacków z użyciem Coca Coli!