10 minut dziennie – tyle wystarczy aby wykonać trening na płaski brzuch

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-01

Autorką treningu jest Monika Kołakowska, która zaprezentowała go na swoim kanale na YouTube. Cały trening możecie oczywiście obejrzeć poniżej. Trening ten zajmuje jedynie 10 minut dziennie, dlatego czas nie może być już Twoją wymówką. Wystarczy 10 minut przed prysznicem aby zacząć walczyć o płaski brzuch na kolejne wakacje.

Trening na płaski brzuch

Trening oczywiście zaczynamy od rozgrzewki. Mogą to być standardowe pajacyki i rozciąganie mięśni. Pomoże to nam unikać nieprzyjemnych kontuzji czy skurczy. Do treningu będziemy potrzebować matę do ćwiczeń, ale tak naprawdę wystarczy kawałek pustego dywanu. Żadne inne akcesoria nie są potrzebne :)

Lista ćwiczeń

  1. Skłony / nogi wysoko
  2. Skłony / noga do ziemi
  3. Skłony / nogi do boku
  4. Krzesełko / nogi do boku

Każde ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund i przechodzimy do ćwiczenia następnego. Jeśli wykonujemy ćwiczenie, gdzie wymaga ono zaangażowanie jednej części ciała to przez drugie 30 sekund wykonujemy je na drugą część ciała tak jak w przypadku skłonów gdzie jedna noga idzie do ziemi, a druga pozostaje wysoko. Jak dokładnie wykonać wszystkie ćwiczenia zobaczycie na wideo poniżej. Też bardzo fajnie jest ćwiczyć razem z Moniką jeśli dacie radę bo macie od razu instrukcję i wicie kiedy przejść do kolejnego ćwiczenia.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wykonajcie tyle powtórzeń cyklu ćwiczeń ile dacie radę w 10 minut. Z początku będzie to na pewno mniej niż Monika, ale z czasem zaczniecie robić ich coraz więcej w ciągu 10 minut, a wtedy efekty też już będą coraz lepsze.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły