10 genialnych trików, które uratują Twoje ubrania

Porady Data publikacji: 22 czerwca 2017

10 genialnych trików, które potrafią uratować nasze ubrania :) Przydadzą się w najmniej oczekiwanych przypadkach, dzięki czemu nasza ulubiona bluzka posłuży jeszcze długo!

1. Czyszczenie torebki ze skóry

Torebkę możesz przypadkiem popisać długopisem, albo ubrudzić jeansami. Co wtedy zrobić? Weź wacik, namocz go w occie i wytrzyj pofarbowane miejsce. To naprawdę działa :)

2. Szybkie prasowanie

Masz do wyprasowania na szybko rękawy, mankiety, kołnierzyki? Wypróbuj ten prosty sposób i wyprasuj je prostownicą. Nie trzeba rozkładać żelazka i deski do prasowania :)

3. Podpaski i suche buty

Jeśli chcesz szybciej wysuszyć buty po praniu lub zmoczeniu ich podczas deszczu to włóż do środka podpaski, które idealnie pochłaniają wilgoć.

4. Wodoodporne buty

Najpierw natrzyj buty woskiem, może to być świeczka. Następnie podgrzej suszarką do włosów, a czynność ta sprawi, że buty będą wodoodporne.

5. Rysy na białych butach

Z łatwością zamaskujesz je używając do tego patyczka kosmetycznego oraz wazeliny :)

6. Zmechacenia

Bez trudu usuniesz zmechacenia z każdej części garderoby używając do tego jednorazowej maszynki. Po prostu je ogol, ale bez pianki i wody :)

7. Plamy z potu i pasta do zębów

To naprawdę działa, pasta do zębów sprawdzi się jako antyperspirant. Jeśli skończy Ci się kulka po prostu użyj jej awaryjnie.

8. Przechowywanie butów zimowych

Buty zimowe z wysoką cholewą nie powinny być zgięte. Dlatego w środku umieść butelkę albo zwinięty karton, a dzięki temu buty na zimę będą wyglądały idealnie.

9. Plamy z atramentu

Płyn do dezynfekcji rąk świetnie nadaje się do usuwania plam z tuszu na ubraniach. Dzieci często sobie pomalują ubranka podczas rysowania więc ten trik nie raz Wam się przyda :)

10. Guzik

Jeśli guzik się rusza i jest niebezpieczeństwo, że odpadnie to pomaluj go od góry bezbarwnym lakierem. To na jakiś czas wystarczy :)

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/10-everyday-secrets-thatll-save-your-clothes-346460/

Podobne artykuły