Zaskakujące zastosowania sody oczyszczonej, które musisz znać

Porady Data publikacji: 25 listopada 2018

Sodę oczyszczoną zaleźć można prawie w każdej kuchni. Zazwyczaj wykorzystujemy ją właśnie tam, ale ma ona o wiele więcej ciekawych zastosowań, które możesz wykorzystać. Dzisiaj podpowiemy Ci, gdzie soda oczyszczona może się przydać i w jaki zaskakujący sposób ją wykorzystać.

Soda oczyszczona jako suchy szampon

Nie masz jak umyć głowy i nie masz suchego szamponu? Wykorzystaj do tego sodę oczyszczoną. Zadziała bardzo dobrze, wystarczy odrobinę wetrzeć we włosy, a następnie je wyczesać. Włosy będą znów wyglądały świeżo i możesz ruszać :)

Soda oczyszczona zamiast antyperspirantu

Jeśli skończy Ci się antyperspirant możesz użyć sody, musisz ją jedynie rozpuścić w niedużej ilości wody, a następnie nałożyć pod pachy np. wacikiem. Soda oczyszczona zabija bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach.

Peeling

Potrzebujesz przepisu na szybki peeling? Dodaj do sody wodę. Zastosuj proporcje 3 części sody i 1 część wody i gotowe. Możesz użyć go przykładowo do pięt czy łokci.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Można stosować terapię z sody oczyszczonej by pozbyć się toksyn i zrównoważyć poziom pH w organizmie. Pije się rozcieńczoną sodę, ale nie dłużej niż przez trzy tygodnie. Należy wtedy unikać również tłustych pokarmów.

Usuwanie osadu z kawy i herbaty

Jeśli nie możesz domyć kubków z osadu zastosuj pastę z sody oczyszczonej. Dzięki temu bez problemu je doczyścisz!

Pocenie się stóp

Masz problem z potliwością stóp? Mocz je co wieczór w wodzie z dwoma łyżkami sody oczyszczonej. Problem z czasem zacznie się zmniejszać, a brzydki zapach bardzo szybko zostanie usunięty.

Podobne artykuły