10 dekoracji DIY na Boże Narodzenie dla dzieci

Dekoracje DIY Data publikacji: 13 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2021-11-27

1. Łańcuchowe postaci

Z pewnością pamiętacie jak w dzieciństwie robiliście łańcuchy na choinki. Karty papieru cięliśmy w paski, a następnie sklejaliśmy je w oczka łańcucha. Tutaj mamy taki sam podmył, ale dużo bardziej rozbudowany. Z kółek bowiem powstają postaci takie jak bałwanek, renifer i mikołaj.

Wygląda to naprawdę super i nie jest trudne w realizacji. Dekoracje takie, które zrobicie wraz z dziećmi będą z pewnością świetnym gadżetem w dziecięcym pokoju, z którego Wasze dzieci będą bardzo dumne.

2. Choineczki z papieru

Bardzo fajne choineczki-zawieszki. Można wykorzystać je na choinkę, ale nie tylko. Ich zrobienie jest bardzo proste. Potrzebujemy patyczka do lodów oraz pasków papieru pociętych w różne długości.

Oczywiście będą też potrzebne farbki i różne dodatki, którymi może ozdobić choinki. Bardzo prosty pomysł, ale i jednocześnie bardzo fajny :)

3. Gwizdy orygiami

Tutaj wykonane są z bardzo ładnego brokatowego papieru, ale oczywiście zwykłe kartki również mogą być. Na wideo poniżej zobaczycie krok po kroku jak je wykonać.

Wykorzystać możemy je potem do wielu dekoracji. Możemy igłą w jednym ramieniu przepleść nitkę i zawiesić je na choince. Możemy też wrzucić je do wazonu wraz z lampkami choinkowymi.

Zobacz również: Jak zrobić gwiazdki z papieru

4. Choinka z rolek po papierze toaletowym

Choinki z rolek po papierze toaletowym. Potrzebne farbki i klej :) Możemy też złączyć je zszywaczem biurowym co będzie solidniejszym wyjściem.

5. Renifery i Mikołaj z kubeczków

Kolejne proste DIU, do którego przydadzą nam się papierowe kubeczki na kawę. Do tego papier dość sztywny oraz wata.

6. Choineczki z papieru

Pięknie wyglądają, a gdy zobaczycie wideo poniżej zobaczycie, że również są banalne w wykonaniu. Pokażcie dzieciom na jednej, a z pewnością sobie poradzą.

7. Choinki z patyczków od lodów

I jeszcze jedna prosta dekoracja z wykorzystaniem patyczków od lodów, którą możecie wykonać wraz z dziećmi :)

8. Pingwinki z rączek

Rączki wycięte z czarnego papieru – bardzo fajny pomysł ktoś miał :) Myślę, że taka dekoracja to świetna zabawa manualna dla dzieci, zwłaszcza odrysowanie rączek raz jedną, a raz drugą dłonią.

9. Olaf z rolki po papierze

Olafa chyba kojarzy każde dziecko i zrobienie go z rolki po papierze toaletowym może sprawić mu wiele frajdy :)

10. Mikołaje z papierowych talerzyków

Bardzo fajny pomysł na mikołaja, który może np. zawisnąć na oknie. Jeśli chcecie takie dekoracje zawieszać bezpiecznie bez brudzenia szyb polecam Wam kupić przyssawki sylikonowe i zaczepiać je do nich.

Podobne artykuły