10 codziennych błędów, które popełniamy i jak je naprawić

Porady Data publikacji: 23 października 2023

Wiele czynności w życiu wykonujemy schematycznie, bez większego zastanowienia, dlaczego akurat tak to robimy. Nie jest to jednak najlepsze, ponieważ przynajmniej część z nich robimy niepoprawnie, a w dodatku nie jesteśmy tego świadomi, bo opieramy się na jakimś wzorcu lub cudzym doświadczeniu, które również mogło być błędne. W taki właśnie sposób powielamy niewłaściwie wykonywanie niektórych czynności, nawet przez kilka pokoleń. Zobacz, jak można naprawić niektóre z nich.

Gotowanie posiłków

Zakupy na „jeden obiad”, a następnie długie stanie w kuchni w celu ugotowania świeżego obiadu na co dzień, nie ma większego sensu. Wiele obiadów można bez najmniejszego problemu ugotować raz, a następnie spożywać przez następne dni, bądź zamrozić. Takie rozwiązanie z pewnością pomoże zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Wlewanie kawy do mleka, a nie odwrotnie

Taki sposób przyrządzania kawy nie wymaga użycia łyżeczki, ponieważ złączone w tej kolejnością ze sobą substancje, mieszają się samoistnie i bezproblemowo.

Dziękuję zamiast przepraszam

Zamiast przepraszać za sytuację, która nie wymaga przeprosin, ale wprowadza w pewnego rodzaju zakłopotanie, lepiej jest okazać wdzięczność za wysłuchanie. Przyniesie to znacznie więcej pozytywnych emocji.

Mrożenie chleba w formie osobnych kromek

Zamrożenie pojedynczych kromek w szczelnie zamkniętych woreczkach przedłuży żywotność chleba nawet do 3 miesięcy, a w dodatku jego rozmrażanie będzie znacznie szybsze, niż w przypadku zamrożenia całego bochenka w jednym kawałku.

Przechowywanie okularów przeciwsłonecznych w kieszeni

W celu zabezpieczenia szkieł przed zniszczeniem bezpieczniej jest nosić je skierowane w stronę ciała, niż odwrotnie, tak jak zwykło się to robić.

Zamiast unikać rozmów, pracować nad komunikacją

Podstawą każdej zdrowej relacji jest rozmowa, a potencjalnym zagrożeniem brak umiejętności komunikacyjnych. Dlatego, zamiast unikać rozmów, lepiej nawet popełniając błędy, dążyć do poprawienia swoich zdolności komunikacyjnych.

Przechowywanie jajek w lodówce

Miejsca na drzwiczkach lodówki, przeznaczone do przechowywania jajek, wcale nie są do tego odpowiednie, głównie ze względu na panującą w tym obszarze temperaturę, która może być zbyt wysoka i może prowadzić do psucia się produktów. Zamiast tego jajka najlepiej jest przechowywać w oryginalnym kartoniku, w głębi standardowej półki w lodowce.

Przechowywanie przetworów w słoikach

Przetwory przechowywane w standardowy sposób w słoiku, mogą być mniej trwałe od tych przechowywanych „do góry nogami”. Wpływa to na ograniczenie rozwoju pleśni poprzez zmniejszenie ilości dostępnego powietrza.

Smaczniejsza kawa mrożona

Dorzucenie do kawy mrożonej kostek kawowych sprawi, że jej smak będzie znacznie bogatszy, niż w przypadku wykorzystywania zwykłych kostek lodu dorzucanych do kawy. Aby je zrobić, wystarczy zamrozić wystudzoną kawę w identyczny sposób jak wodę.

Zmniejszenie zużycia papieru toaletowego

Aby zmniejszyć zużycie papieru toaletowego, wystarczy lekko zgnieść rolkę, tak aby miała bardziej owalny kształt, gdyż nie będzie się ona w ten sposób rozwijać z taką łatwością, jak standardowa rolka papieru.

Podobne artykuły