Zwracajmy uwagę na krzesła biurowe

Porady Data publikacji: 04 marca 2021

Podczas pracy przy biurku musimy zadbać o wiele rzeczy. Nie tylko o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy i najlepszą wysokość biurka, ale również o krzesło, na którym mamy siedzieć podczas pracy. Jest to niezwykle ważne, bo to właśnie od tego będzie zależało, czy nie będziemy cierpieli na ból kręgosłupa, czy nie będziemy mieli problemów z nadgarstkami, czy nie będziemy mieli zbytnio napiętych mięśni. To też oznacza, że powinniśmy sprawdzić jakie krzesła biurowe są nam proponowane, bo tylko wówczas będzie największa szansa na to, że uda nam się pracować w taki sposób, aby nie wpływać negatywnie na swoją postawę i zdrowie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy poznali zasady wyboru krzeseł biurowych zanim wybierzemy się na zakupy.

Kilka podstawowych kwestii

Jeżeli musimy kupić krzesła biurowe i chcemy mieć pewność, że wybierzemy takie, które faktycznie będą wspierały nasz kręgosłup, które nie będą się w negatywny sposób przyczyniały do pogłębiania wad postawy, to musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim wybrane przez nas krzesła biurowe powinny mieć możliwość regulowanej wysokości. Wówczas będzie można je tak ustawić, aby nasze dłonie były na odpowiedniej wysokości, żeby dobrze leżały względem biurka, bo wówczas nie będziemy prowadzić do nadmiernego spięcia mięśni, co mogłoby się skończyć bólem. Dodatkowo takie krzesła biurowe powinny mieć podłokietniki, tak abyśmy podczas pracy mogli wygodnie oprzeć o nie ręce, co będzie zapobiegało ich nadmiernemu męczeniu się, a więc pozwoli nam na dłuższą pracę w wygodnej pozycji. No i nie możemy również zapominać o tym, że takie krzesło biurowe powinno być dopasowane do rozmiarów osoby, która ma na nim siedzieć. Inne będzie dedykowane dzieciom, a inne dorosłym. Ważne jest to, aby nie tylko można było swobodnie na nim usiąść, ale również żeby oparcie było na właściwej wysokości.

Dbajmy o odcinek lędźwiowy

Musimy mieć świadomość, że podczas siedzenia na krześle biurowym musimy dbać o odcinek lędźwiowy. Dlatego też coraz więcej krzeseł biurowych posiada specjalne poduszki, które mają nam zapewniać prawidłowe oparcie w tym miejscu. Co więcej, warto również wiedzieć, że takie krzesła biurowe są odpowiednio wyprofilowane, tak abyśmy mieli pewność, że będą dobrze wpływały na nasz kręgosłup i sprawią, że siedzenie na nich będzie prawdziwą przyjemnością. Z tego też powodu niezwykle ważne jest to, aby były stabilne, tak abyśmy mieli pewność, że się nie przechylą, jeśli zbyt mocno będziemy napierać na oparcie, kiedy będziemy siedzieć na takim krześle. No i zastanówmy się z jakiego materiału ma być ono wykonane. Czy ma to być zwykła tkanina czy może chcemy krzesło biurowe skórzane. Jedno i drugie ma swoje mocne i słabe strony, dlatego powinniśmy się dokładnie nad tym zastanowić. Krzesła biurowe oferowane są nam w różnej wielkości, z różnego materiału, z najróżniejszymi udogodnieniami, a to oznacza, że musimy się zastanowić co jest nam potrzebne i co jest najważniejsze dla naszego zdrowia. W końcu będziemy z niego korzystać przez wiele godzin w ciągu dnia, więc powinniśmy wybrać to, które będzie najlepsze.

artykuł powstał we współpracy z kupmeble.pl

Podobne artykuły