5 codziennych trików, które musisz znać!

Porady Data publikacji: 20 sierpnia 2017

Oto 5 sprawdzonych oraz przydatnych trików, które warto znać :) Wykorzystaj je i sprawdź ich działanie, a zobaczysz, że naprawdę potrafią ułatwić życie.

1. Sok na dwór

Ten sposób możecie wykorzystać w wielu sytuacjach. Po pierwsze, napój się nie wyleje, a po drugie nie wpadną do niego owady. Wystarczy przykryć kubeczek folią spożywczą, zrobić otwór i wsadzić rurkę do picia napoju :)

2. Folia spożywcza i malowanie

Folia spożywcza przyda się również podczas malowania. Pierwsze zastosowanie to wyścielenie nią kuwety do malowania. Potem można folię zdjąć i kuwetę wykorzystać wiele razy ponownie do innych kolorów. Następnie folią możecie zakryć farbę aby nie wyschła i była użyteczna również po dłuższym czasie. Jeśli przerywacie malowanie folią szczelnie zawińcie wałek. Brak dostępu powietrza sprawi, że farba na nim nie zaschnie i będzie wilgotny nawet za miesiąc. Możecie zawsze wrócić do malowania tym samym wałkiem zamiast kupować nowy już po małej przerwie.

3. Odkręcanie słoika

Gdy nie możesz poradzić sobie z odkręceniem słoika spróbuj założyć gumową rękawiczkę, która zwiększy tarcie i ułatwi sprawę. Zawsze też działa podważenie pokrywki nożem i wpuszczenia odrobiny powietrza :)

4. Twarde masło

Masło jest zbyt twarde? Napuść do szklanki gorącej wody, potrzymaj ja chwilę i wylej. Szklankę nałóż na kostkę masła i odczekaj chwilę. Temperatura szybko zmiękczy masło i będziesz mogła przygotować kanapki :)

5. Odkamienianie czajnika

Sposób dla osób, które nie lubią zapachu octu :) Po prostu nalej do czajnika wody i zagotuj ją wraz z kilkoma plasterkami cytryny lub torebką kwasku cytrynowego.

Podobne artykuły