Ta prosta mieszanka sprawi, że Twoje włosy staną się gęstsze, wzrok lepszy, a skóra gładsza!

Uroda Data publikacji: 08 grudnia 2018

Regularne spożywanie tej mieszanki podobno pomaga zagęścić włosy, które wraz z biegiem lat przerzedzają się, ale do tego również poprawia wzrok oraz odmładza skórę. Jeśli spojrzymy na listę składników, to można uznać, że nie jest to wcale kłamstwem. Olej lniany zawiera choćby kwasy omega 3, które budują siatkówkę oka i wpływają na prawidłowe widzenie. Do tego olej lniany ma również inne liczne prozdrowotne właściwości jak choćby zapobieganie nowotworom czy chorobie Alzheimera oraz obniżenie poziomu złego cholesterolu. Jest również cenionym domowym kosmetykiem mającym na celu pielęgnację włosów i polepszenie jej kondycji. To dzięki wcześniej wspomnianym tłuszczom, ale również witaminie E zwanej witaminą młodości. To natomiast przyczynia się, także do poprawy wyglądu skóry i pozwala ją ujędrnić.

Do tego w składzie znajdziemy cytrynę, która jest źródłem witaminy C będącej antyoksydantem, a więc hamuje procesy starzenia się. Nie bez znaczenia jest czosnek, który hamuje wypadanie włosów, co wpływa na ich zagęszczenie. Ostatnim składnikiem jest miód, cenny dla naszego zdrowia i urody. Nawilża on skórę od środka, ujędrnia ją i zmniejsza widoczność zmarszczek. Teraz wystarczy te składniki zmieszać ze sobą w odpowiednich proporcjach i zacząć codziennie spożywać. Czy warto to zrobić? Na pewno tak. Są to stuprocentowo naturalne substancje, które dodatkowo mają szereg pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia. Nawet jeśli nie rozwiążą problemu rzadkich włosów czy nie zmienią widoczności zmarszczek, to na pewno inaczej wpłyną na Twoje zdrowie i przynajmniej sprawią, że wzmocni się Twoja odporność i ogólny stan zdrowia.

Składniki

  • 100ml oleju lnianego
  • 2 cytryny
  • 1 ząbek czosnku
  • 0.5kg organicznego miodu

Przygotowanie

  1. Przygotuj blender i wrzuć do niego obrany ząbek czosnku
  2. Następnie umyj cytrynę i pokrój w mniejsze kawałki, również wrzuć do blendera
  3. Dodaj olej lniany i wszystko wymieszaj na gładką masę
  4. Teraz dodaj jeszcze miód i jeszcze raz wymieszaj

Taką mieszankę przechowujemy w lodówce w zamkniętym słoiku. Najlepiej jest spożywać trzy razy dziennie po łyżeczce substancji, ale aby ułatwić sobie życie jedną łyżkę można rozpuścić w pół szklanki letniej wody i wypić podczas śniadania.

Podobne artykuły