Zobacz jak zrobić tanio i szybko kapcie z filcu dla gości. To takie proste!

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-11

Josh Jekus to w środowisku „zrób to sam” bardzo popularny człowiek. Wykonuje rzeczy z filcu i to przeróżne i naprawdę wspaniałe. Jego prace możecie zobaczyć na instagramie. Naprawę jest duża inspiracją jeśli się tym interesujecie. Ale nie to jest tematem naszego artykułu. Dzisiaj zobaczycie jak zrobić wygodne, tanie i proste kapcie z filcu.

Jak zrobić kapcie z filcu

Filc kiedyś był bardziej popularnym materiałem. W moim domu zawsze było sporo dużych arkuszy filcu, które dziadek wykorzystywał do przeróżnych rzeczy. Robił nam wszystkim wkładki do butów, podklejał nogi krzeseł czy robił sobie dywaniki samochodowe.

Nie wiem czy wiecie, ale filc to najstarszy wyrób włókienniczy na świecie, a jego początki datuje się na 6500 lat p.n.e. i znaleziono je w Turcji. W niektórych krajach jest nadal bardzo popularny i jest wręcz materiałem tradycyjnym. U nas jakby jego popularność zmalała, ale i tak bez problemu możemy go kupić.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zrobienie kapci z filcu jest bardzo proste. Możemy zrobić kapcie typowo pod siebie odrysowując na tekturze naszą stopę lub odrysowując inne kapcie o konkretnym rozmiarze by zrobić podobne.

 

Jest kilka sposobów na zrobienie szablonu. Ja wybrałam ten najłatwiejszy bo przecież zrobienie kapci ma pójść nam szybko i być przyjemnością. Zobaczcie jak zrobić to krok po kroku na wideo poniżej.

Podobne artykuły