Zobacz jak w świetny sposób małym kosztem ożywić ścianę

DIY Wnętrza Data publikacji: 19 czerwca 2017

Często bywa tak, że z czasem wnętrza nam się nudzą. Wtedy chcemy coś zmienić, szybko i tanio. Jednym z pomysłów może być pomalowanie ściany. Możecie wykorzystać ten sposób aby stworzyć niesamowity efekt w niskiej cenie :)

Pomysł ten przedstawią nam Rachel i Sarah z kanału Dale Alcock Homes. Pomysł od razu mi wpadł w oko, świetnie nadaje się do pokojów nastolatków, ale nie tylko. Najlepsze jest to, że bardzo łatwo możemy go wykonać.

Zaczynamy od wybrania kolorów, którymi pomalujemy ścianę. Ja często korzystam z narzędzia Kuler. Pozwala ono tworzyć swoje palety kolorów, ale znajdziemy też gotowe palety i zestawienia kolorów, które do siebie pasują. Gdy masz już wybrane kolory zaczynamy wyklejać ścianę taśmą tworząc trójkątne wzory.

Wszystko na razie jest bardzo proste :) Gdy ściana jest już wyklejona taśmą przechodzimy do malowania. Każdy z kształtów wypełniamy farbą.

Pamiętajcie aby taśmę zrywać gdy farba jest jeszcze wilgotna. Gdy już zaschnie razem z taśmą będą odchodzić fragmenty krawędzi farby i będzie to wyglądało nieładnie. Czas zobaczyć efekt końcowy :)

Jak Wam się podoba? :) Więcej zobaczycie na filmiku poniżej!

Podobne artykuły