Wieczorne rytuały pielęgnacyjne

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-03-23

W dobie popularności praktyk mindfulness i wellness warto pamiętać o tym, że na dobre samopoczucie składa się dbałość i o ducha, i o ciało. Dobrą praktyką jest poświęcenie czasu na rytuały pielęgnacyjne, które sprawią, że poczujemy się lepiej.

Pielęgnacja twarzy 

Istotnym etapem wieczornej pielęgnacji wykonywanej codziennie powinna być pielęgnacja twarzy. Po twarzy bowiem najszybciej widać zmęczenie, wiek. Zadbana cera pozwoli nam odmłodnieć, poczuć się lepiej, zdrowiej. To na twarz patrzymy przede wszystkim, spoglądając co rano w lustro, jej wygląd może mieć więc istotne znaczenie dla naszego samopoczucia.

W wieczornej pielęgnacji twarzy niebagatelne znaczenie ma oczyszczanie skóry. Szczególnie jeśli na co dzień się malujemy, dobrze jest zainwestować w dobre kosmetyki do demakijażu. Na rynku jest sporo ciekawych, wartych wypróbowania formuł. Wybór jednej z nich zależy od tego, jak najwygodniej jest nam zrobić demakijaż i jaka opcja nie będzie podrażniająca dla naszych oczu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wśród dostępnych kosmetyków do demakijażu na rynku znajdziemy na przykład płyny i mleczka, które idealnie sprawdzą się do szybkiego zmycia makijażu, w podróży, ale również na co dzień. Jeśli preferujemy kilkuetapowe oczyszczanie, możemy zdecydować się na olejek, który emulguje z wodą, a następnie kosmetyk na bazie wody – piankę lub żel do mycia. Ciekawą opcją są również balsamy do demakijażu o stałej konsystencji, które pod wpływem ciepła zmieniają się w emulsję.

Do bardziej dogłębnego oczyszczenia twarzy wykorzystać można peeling. Dzięki regularnemu złuszczaniu twarzy, w skórę lepiej będą się wchłaniać składniki aktywne zawarte w maskach czy kremach. 

Na noc warto nałożyć serum lub krem o bardziej gęstej konsystencji i bogatszej formule. Wykonując wieczorne rytuały pielęgnacyjne, postarajmy się o to, aby nawet nawilżanie skóry było przyjemnością, relaksem. Nakładanie kremu połączone z masażem twarzy rozluźnia, ściąga napięcia i pozwala się odprężyć. Co więcej, pozytywnie wpływa na krążenie i działa jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Aktywność fizyczna

Wieczorne rytuały dla ciała i ducha powinny obejmować też aktywność fizyczną. Wykonywanie bardzo wysiłkowych treningów kardio może negatywnie wpłynąć na nasz sen, dlatego znacznie lepszą opcją będzie na przykład łagodna i medytacyjna joga lub sesja pilatesu. Tego typu ćwiczenia pozwolą się rozluźnić, wyciszyć przed snem, zrelaksować. Oczyszczenie głowy jest niezwykle ważne, pozytywnie wpływa na samopoczucie i jakość snu.

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała również może być elementem wieczornego rytuału. Warto wyjść poza szybki prysznic i nałożenie balsamu i potraktować ten element jako aromaterapię. Kąpiel z wykorzystaniem olejków zapachowych z pewnością pozwoli zadbać o skórę ciała, ale też będzie idealną okazją do odpoczynku. Dobrą praktyką jest skorzystanie raz na jakiś czas z masażu, na przykład klasycznego czy balijskiego. Popularną metodą pielęgnacji stało się też ostatnio szczotkowanie. Pozwala ono pobudzić krążenie, zmniejszyć cellulit czy rozstępy, poprawić kondycję skóry.

Wieczorne rytuały pielęgnacyjne pozwalają nam zakończyć dzień z obniżonym poczuciem stresu, wyższym poziomem zrelaksowania. Za tym idzie też lepszy sen. A wszystko sprowadza się do dobrego samopoczucia następnego dnia.

Podobne artykuły