Zobacz jak rozjaśnić skórę pod pachami

Uroda Data publikacji: 06 marca 2017

Ciemne plamki na skórze pod pachami to dość powszechny problem. Ich przyczyna leży w różnych źródłach, ale nas bardziej interesuje sposób jej rozjaśnienia. Istnieją skuteczne domowe sposoby, jednak musisz pamiętać, że wymagają one czasu i systematyczności.

Sok z cytryny

Do rozjaśnienia skóry pod pachami możesz wykorzystać sok z cytryny. Sposób jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu dlatego wielu osobom powinien przypaść do gustu. Możesz go stosować nawet codziennie, a jedyne co musisz zrobić to wmasowanie soku połówką cytryny w skórę. Pamiętaj tylko by po użyciu tego sposobu nie korzystać z antyperspirantu. Cytryna sama zabije bakterie więc nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach.

Substancja rozjaśniająca z ogórka i kurkumy

Bardzo prosty w wykonaniu przepis do, którego potrzebujecie soku z jednego ogórka i jednej łyżeczki kurkumy. Wymieszaj oba składniki, a powstałą substancję nałóż na pachę. Po pół godziny należy ją zmyć. Zabieg jest łagodny więc możesz go stosować nawet dwa razy w tygodniu.

Sok z ziemniaków

Ostatnim domowym sposobem, który Wam przedstawimy jest sok z ziemniaków. Jest to skuteczny naturalny środek wybielający, który nakładamy bezpośrednio na skórę. Oczywiście kuracja trochę trwa, ale z czasem zauważysz efekty. Aby zrobić sok z ziemniaków wystarczy zmiksować je w melakserze. Możesz nawet zrobić sobie większą porcję i przechowywać w lodówce. Następnie nałóż go na godzinę pod pachy i po godzinie spłucz wodą.

Podobne artykuły