Zobacz dlaczego warto przed snem moczyć nogi w zimnej wodzie. Efekty Cię zaskoczą!

Lifestyle Data publikacji: 17 kwietnia 2018

Dlaczego warto moczyć nogi w zimnej wodzie przed snem? Nie bez powodu mówi się, że zimna woda doda nam zdrowia. Zimna woda wymusza na naszym organizmie odpowiednie reakcje i pobudza go.

Stopy w medycynie chińskiej stopy pełnią bardzo ważną rolę. Od tysięcy lat stosowano zabiegi akupresury, które polegały na wywieraniu nacisku na odpowiednie receptory na stopach. Podobno na naszych stopach znajduje się aż 36 receptorów, które odpowiadają za różne części naszego ciała.

Pozytywny wpływ na nas może mieć również moczenie stóp w zimnej wodzie. Możemy przykładowo wzmocnić nasz organizm czy poprawić krążenie. Naczynia krwionośne kurczą się, a dzięki temu krew łatwiej krąży po organizmie.

Aby efekt był dla nas wymierny powinniśmy taką kąpiel w zimnej wodzie robić przez 15 dni z rzędu. Najlepiej właśnie robić to wieczorem. Zimna woda pomaga zrelaksować się, daje nam uczucie odświeżenia co wprawia nas w dobry nastrój i ułatwia zaśniecie. Oprócz tego poprawa krążenia poprawi dotlenienie organizmu i mózgu. Dzięki temu lepiej wypoczniesz.

Do wody najlepiej dodać również kilkanaście kostek lodu. Stopy powinny być w całości zanurzone w wodzie. Nie musisz robić tego długo, w zupełności wystarczy 15 sekund. Początkowo uczucie będzie nieprzyjemne i możesz poczuć nawet ból. Ale ten szybko minie tak jak po wskoczeniu do zimnego jeziora w ciągu lata.

Podobne artykuły