Zobacz, dlaczego lepiej nie jeść zimnego mięsa

Zdrowie Data publikacji: 26 października 2018 / Aktualizacja: 2024-05-06

Czy jedzenie zimnego mięsa jest zdrowe? Nie i dzisiaj właśnie wytłumaczymy Wam, dlaczego lepiej chłodnego mięsa nie jeść, a jeśli tak robicie, jakie może to mieć później konsekwencje dla Waszego zdrowia. Reakcja naszego żołądka jest bowiem zależna od tego jaką temperaturę jedzenie, które spożywamy.

Jedzenie zimnego mięsa

Czasami przygotowujemy sobie wcześniej jedzenie do pracy. Dodajemy mięso do sałatki, aby była bardziej treściwa i dawała nam uczucie sytości. Zjadamy ją, myśląc, że nie ma to żadnego znaczenia, że mięso nie jest ciepłe. Okazuje się jednak, że ma to znaczenie i to całkiem spore. Lekarze twierdzą bowiem, że spożywanie zimnych produktów bogatych w białko może prowadzić do zaburzeń metabolicznych oraz dysbiozy. Dysbioza jelit to zaburzenia flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, która może nastąpić wskutek niewłaściwej diety.

Musisz wiedzieć o tym, że to jak długo pokarm będzie trawiony, zależy od tego, jaką będzie miał temperaturę. Ciepłe jedzenie może być strawione przez 3 godziny. Białka, które są w mięsie, zostaną przemienione w aminokwasy. Gdy jest zimne, przechodzi przez żołądek szybciej, a białka, które nie są wchłaniane przez organizm, dostają się do jelita cienkiego. To w rezultacie może powodować zaburzenia metabolizmu i flory bakteryjnej jelit. W procesie rozkładu tworzą się substancje, które są toksyczne, a które później trafiają do krwi.

Mark Mattar, profesor medycyny z Georgetown (DC, USA), powiedział w wywiadzie dla „Everyday Health”, że ciepłe pożywienie jest kluczem do normalnego funkcjonowania układu trawiennego.

To samo dotyczy picia zimnych napojów podczas spożywania posiłku. Tego również powinniśmy unikać. Dlatego staraj się pamiętać, że to, co spożywasz, powinno mieć temperaturę przynajmniej zbliżoną do temperatury ciała. Staraj się jak najczęściej jeść ciepłe posiłki, a zimne niech będą tylko odstępstwem od normy.

  • https://takprosto.cc/holodnaya-eda/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły