Czy wiecie jak działa odkurzacz bezworkowy?

Lifestyle Data publikacji: 2021-02-07

Odkurzacze bezworkowe stają się coraz popularniejsze. Zastanawialiście się kiedyś jak one działają? Dzisiaj postaramy się Wam to wytłumaczyć.

Jak działa odkurzacz bezworkowy

Jasnym jest dla nas to, że odkurzacz taki nie posiada worka. Śmieci, które on wciąga muszą jednak gdzieś się gromadzić. Budową co prawda przypomina on zwykły odkurzacz, ale posiada zamiast miejsca na worek zbiornik z filtrem.

Powietrze przechodzi przez ten zbiornik, a więc filtr jest konieczny, aby kurz i brud, który wciągniemy wraz z powietrzem ponownie nie wydostał się z odkurzacza. Dlatego nie oznacza to, że odkurzacz bezworkowy nie wymaga od nas żadnego czyszczenia.

Zbiornik oczywiście musimy opróżniać, a dodatkowo musimy dbać o filtry, które. w odkurzaczu bezworkowym są bardzo ważne.

Jak dbać o filtry w odkurzaczu bezworkowym

Filtry są niezbędne, aby zanieczyszczenia nie wydostały się z odkurzacza. Filtry takie najczęściej czyścimy pod bieżącą wodą. Dzięki temu możemy korzystać z nich dłużej, ale oczywiście co jakiś czas należy je wymienić. Okres ten najczęściej producent wskazuje w instrukcji użytkowania urządzenia.

Jakie zalety ma odkurzacz bezworkowy?

Jednym z plusów jest to, że nie musimy kupować worków, które stale zapełniają się i trzeba je wymieniać. Zabrudzenia po prostu wysypujemy z pojemnika, a filtr czyścimy wielokrotnie nim będziemy musieli go wymienić.

Dzięki temu eksploatacja odkurzacza staje się tańsza. Nie musimy bowiem kupować jednorazowych worków od odkurzacza.

Dużo łatwiej niż w przypadku worka jest zauważyć, że pojemnik jest już zapełniony, gdyż jest on po prostu przeźroczysty. Dlatego bez trudu na bieżąco możemy kontrolować jego zapełnienie.

Oczywiście nic nie jest pozbawione wad. Worek po prostu wyrzucamy, a pojemnik, jak i filtr musimy dokładnie wyczyścić. Jeśli jednak zależy nam na oszczędności i pełnej gotowości urządzenia, to taki odkurzacz nam z pewnością przypadnie do gustu. Nie zdarzy się bowiem nigdy sytuacja, że nie skończymy odkurzać domu bo zapełnił nam się ostatni worek.

Podobne artykuły