Zmarszczki na dekolcie – jak z nimi walczyć i przywrócić dawny wygląd skóry?

Uroda Data publikacji: 30 listopada 2017

Zmarszczki na dekolcie to problem, który wraz z upływem lat dotyka każdą z nas. Wszystko przez utratę kolagenu przez co skóra staje się mniej elastyczna. Oczywiście zmarszczek tych nie da się usunąć do zera. Ale możemy starać się zadbać o skórę i odjąć sobie jeszcze kilka lat oraz opóźnić proces starzenia się skóry. Dzisiaj przedstawimy Wam kurację, która w tym pomoże.

Maseczka z drożdży piwnych

Składniki

  • 100g jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka suchych drożdży piwnych
  • 1 łyżka oleju

Przygotowanie

Wymieszaj wszystkie składniki aby uzyskać gładką maseczkę, a następnie nałóż ją na oczyszczoną skórę od szyi po dekolt. Maseczkę pozostawiamy na skórze przez 15 minut, a następnie zmywamy letnią wodą. Czynność powtarzamy 2-3 razy w tygodniu. Najwygodniej jest to robić przed kąpielą.

Maseczka z bananów

Drugim skutecznym sposobem może być maseczka z bananów. Drożdże piwne są łatwo dostępne, ale dużo bardziej prawdopodobne jest, że macie w domu już banany. Dlatego możecie wypróbować tę maseczkę.

Składniki

  • mocno dojrzały banan
  • 1 łyżka dowolnego oleju

Przygotowanie

Banana kroimy na mniejsze kawałki i gotujemy aby zrobić z niego puree. Następnie dodajemy oleju i dobrze mieszamy. Taką maseczkę nakładamy na dekolt na 20 minut i po tym czasie zmywamy. Również stosujemy 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z awokado

To już ostatnia maseczka, którą dzisiaj poznamy i może ona nam pomóc ze zmarszczkami na dekolcie. Wyprujcie ją jeśli macie ochotę.

Składniki

  • 100g miąższu z awokado
  • 1 łyżka miodu

Przygotowanie

Przygotuj puree z awoakdo tak samo jak wcześniejsze z bananów. Następnie dodaj miód gdy będzie już letnie i nałóż na skórę na 15 minut. Po tym czasie zmyj, a zabieg powtarzaj 2-3 razy tygodniowo.

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/kak-razgladit-morshchiny/

Podobne artykuły