Zimno na ustach, domowy sposób na opryszczkę na ustach

Uroda Data publikacji: 11 listopada 2017

Opryszczka na ustach czyli inaczej zwane „zimno” to problem, który może przytrafić się każdemu z nas. Opryszczka zwykła lub opryszczka pospolita (febra) to choroba zakaźna wywoływana przez wirus HSV1 i HSV2. Choroba ujawnia się skupiskiem pęcherzyków zapalnych na wargach, czasami wychodzi poza nie, ale nie wiele.

Pęcherzyki rosną, a z czasem pokrywają się strupami. Oczywiście mogą trochę boleć, ale największy dyskomfort jaki odczuwamy podczas opryszczki to ten związany z jej nikłymi walorami estetycznymi. Dlatego gdy opryszczka pojawi się na naszych ustach jak najszybciej chciałybyśmy się jej pozbyć. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak leczyć febrę.

Czy wiesz, że aż 66% ogółu populacji w wieku poniżej 50 lat ma blizny w jamie ustnej spowodowane zakażeniem HSV1? Światowa Organizacja Zdrowia podaje dane, z których wynika, że 3,7 miliarda osób ma stały stan zapalny spowodowany działaniem tego wirusa. W Europie aż 69 procent kobiet i 61 procent mężczyzn jest zakażonych tym wirusem. Dlatego ryzyko złapania opryszczki jest bardzo duże, wystarczy buziak od babci. Dlatego też nie powinniśmy nigdy pozwalać by ktoś całował nasze dzieci w usta, ale o tym pisaliśmy już w innym artykule.

Domowy sposób na zimno na ustach

Aby uporać się z opryszczką wykonamy balsam, który później stosować będziemy na usta. To domowe naturalne lekarstwo, które wymaga odrobiny czasu poświęconego na przygotowanie. Na szczęście żywotność balsamu jest bardzo długa i gdy nie będzie nam już potrzebny możemy schować go na później. Możemy go po prostu zużyć jako zwykły balsam do ust.

Składniki

  • 4 łyżki oleju cytrynowego
  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • ½ łyżki oleju tamanu
  • ½ łyżki oleju rycynowego
  • 2 łyżki wosku pszczelego
  • 1 łyżki stołowe masła shea
  • 15 kropli olejku z drzewa herbacianego
  • 25 kropli olejku bazowego mięty pieprzowej
  • 2 krople oleju z pączków goździków

Wszystkie te składniki w naturalny sposób radzą sobie ze stanami zapalnymi i chorobami wirusowymi. Dlatego ich stosowanie pomaga nam z uporaniem się z opryszczką, która jest wynikiem zakażenia wirusowego. Wszystkie składniki należy dobrze wymieszać ze sobą, niektóre wystarczy podgrzać dzięki temu będzie to łatwiejsze. Potem wszystko wlej do pudełka po balsamie do ust i stosuj kilka razy dziennie.

To prosty sposób na opryszczkę, oczywiście na efekty musicie trochę poczekać, aż naturalne składniki zaczną w 100% działać. Jednak warto zacząć od razu gdy tylko zauważymy, że zimno zaczyna nam wychodzić na ustach. Im szybciej weźmiemy się za kurację tym szybciej osiągniemy pożądane efekty.

Domowy sposób na opryszczkę

Jeśli wcześniej przedstawiony balsam do ust wydaje się Wam zbyt trudnym i czasochłonnym pomysłem do wykonania to mamy dla Was coś prostszego w wykonaniu. Ten sposób na opryszczkę wymaga użycia mniejszej ilości składników. Będziemy po prostu potrzebować miodu, który ma działanie wirusobójcze oraz bakteriobójcze.

Wystarczy kilka razy dziennie smarować opryszczkę odrobiną miodu. Dzięki temu ograniczymy powstawanie stanu zapalnego i naturalnie poradzimy sobie z opryszczką.

Czosnek na opryszczkę

Czosnek to naturalny antybiotyk. Posiada w sobie substancję, która osłabia wirusy, a to pozwala naszemu układowi immunologicznemu lepiej sobie z nimi radzić. Tym bardziej, że jednocześnie ma działanie wzmacniające nasz układ odpornościowy. Dlatego gdy pojawi się opryszczka, nie tylko warto jeść czosnek, ale również cieniutki plasterek czosnku przykładać na opryszczkę na kilka minut dziennie. Zabieg można powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia.

Mam nadzieję, że dzięki tym kilku sposobom opryszczka przestanie być dla Was problemem. A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na opryszczkę?

Źródło artykułu: https://genuinewell.com/diy-lip-balms-designed-heal-cold-sores/

Podobne artykuły