Ziemniak pieczony gotowy w kilka minut. Ten przepis zawstydzi nawet kucharza!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 11 września 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28
fot. thejoshelkin / TikTok

Czasami zostanie nam trochę mięsa z obiadu, albo mamy inne smakołyki, do których świetnie pasowałyby ziemniaki. Nie chce nam się jednak ich obierać, myć i gotować. Rezygnujemy więc z obiadu na rzecz czegoś szybszego, a wcale nie musimy. Dzięki temu pomysłowi upieczecie ziemniaka zaledwie w kilka minut!

Jedyne co musicie zrobić to umyć ziemniaka, a następnie nakłuć go kilkakrotnie widelcem. Następnie włóż go do kuchenki mikrofalowej na 5 minut na pełną moc.

Po tym czasie obróć go na drugą stronę i włącz kuchenkę ponownie na 5 minut. Ziemniaki, które w ten sposób gotujesz muszą być nakłute bo inaczej mogą wybuchnąć.

Po tym czasie ziemniak będzie już ugotowany i gotowy do zjedzenia, ale możemy zrobić coś co sprawi, że będzie jeszcze pyszniejszy.

Odetnij górę, a środek natnij w kratkę. Następnie Pomiędzy nacięcia włóż kawałki twardego masła z lodówki. Samo się roztopi, a ziemniak będzie smakował idealnie.

Pomysłodawcą tego przepisu jest użytkownik @thejoshelkin na TikTok. Zobaczcie film poniżej, jak go wykonać krok po kroku.

@thejoshelkin

This is how you make a 10 minute baked potato. ##food ##recipe ##cooking

♬ original sound – thejoshelkin

Podobne artykuły